Edirne

Edirne’de ilk yardımın önemi, kalabalık caddede uygulamalı anlatıldı

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE Valiliği İlk Yardım Eğitim Merkezi (İYEMER) tarafından, ‘Dünya İlk Yardım Günü’ kapsamında şehrin en kalabalık bölgesi Saraçlar Caddesi’nde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, vatandaşlara ilk yardımın önemi cansız mankenler üzerinde uygulamalı olarak anlatıldı.

Dünya İlk Yardım Günü kapsamında, valilik bünyesinde kurulan İYEMER, kentin en kalabalık bölgesi olan Saraçlar Caddesi’nde etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında stant kuran İYEMER görevlileri vatandaşlara ilk yardımın önemi anlatılırken, broşürler dağıttı. Türkiye’de valilikler bünyesinde açılan ilk ve tek İlk Yardım Eğitim Merkezi olma özelliği taşıyan İYEMER çalışanı sağlık görevlileri, etkinlikte ilk yardım anında uygulanacakları uygulamalı olarak cansız mankenler üzerinde anlattı.

Etkinlikle ilgili konuşan İYEMER Müdürü Ayten Ülgü Sünnetçiler, ilk yardım ile ilgili basit uygulamaların hayat kurtardığını herkese göstermek istediklerini anlattı. Sünnetçiler, “Halkın ilk yardım ile ilgili basit uygulamaların hayat kurtardığını, her bireyin ilk yardım öğrenmek ve hayat kurtarmak için yeterli potansiyele sahip olduğunu fark etmelerini sağlayarak, ilk yardım öğrenmeye teşvik etmek istiyoruz. İlk yardım öğrenmenin ne kadar kolay olduğunu göstermek, ilk yardım hizmetleri konusunda herkesin sorumluluk taşıması ile ilgili toplumsal bilinç oluşturmak ve ilk yardım gönüllüsü sayısını artırmayı hedefliyoruz” dedi.(DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu