Edirne

Edirne’de gölette toplu balık ölümleri inceleniyor

Olgay GÜLER/EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’nin Küçükdöllük köyündeki gölette yaşanan toplu balık ölümleri inceleme altına alındı.

Merkeze bağlı Küçükdöllük köyünde tarım arazilerinin sulanmasında kullanılan gölette, toplu balık ölümleri yaşandı. Balıkların bir kısmı kıyıya vururken, bir kısmı ise su yüzeyinde kaldı. Muhtar Mehmet Meşe’nin ihbarıyla köye gelen İl Jandarma Komutanlığı ekipleri inceleme yaptı, tutanak tuttu. Durumun bildirildiği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne bildirdi. Müdürlük ekipleri de ölü balıklar ve sudan numune alarak incelenmek üzere laboratuvara gönderdi.

Yapılan ilk değerlendirmede kimyasal bir durumla karşılaşılmadığını belirten yetkililer, ölümlere suyun aşırı ısınması ve oksijen yetersizliğinin neden olduğu ihtimali üzerinde durduklarını söyledi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu