Edirne

Edirne’de Filistin’e destek kermesi

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- TÜRKİYE’deki gönüllü sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu Filistin’e Destek Platformu’nun Edirne il temsilciliği, tüm geliri Gazze’ye gönderilmek üzere kermes düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın teşvikleriyle Türkiye genelinde geçtiğimiz hafta Filistin’e Destek Platformu kuruldu. Çalışmalarına başlayan platformun Edirne temsilciliği dün geliri Gazze’ye gönderilmek üzere kermes düzenledi. Yarın da  sürecek kermeste evlerde yapılan yiyecekler vatandaşlara satışa sunuldu. Platformun Edirne il koordinatörü Ahmet Çetin, tüm Edirnelileri kermese destek vermeye davet etti.  

Elde edilen gelirin Diyanet Vakfı aracılığıyla Gazze’ye gönderileceğini ifade eden Çetin, “Edirne’de bulunan STK’lar ve bu işe gönül veren arkadaşlarla birlikte bugün ve yarın devam edecek kermesimizden elde edeceğimiz geliri, Diyanet Vakfı’mız kanalıyla Gazze’de mazlum ve mağdur olan kardeşlerimize göndermek üzere kermesimiz devam ediyor. Bütün Edirneli hemşerilerimizi bu kermese davet ediyoruz. Malumunuz dünyanın dört bir tarafında, İspanya’da ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde bu zalim, insanlık düşmanı siyonizme karşı çeşitli eylemler yapılmaktadır. Biz de karınca kararınca Edirne’deki sivil toplum örgütleri olarak buna destek vermek için şu anda buradayız. Katılan ve destek veren tüm hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu