Edirne

Edirne’de, ‘Dezenformasyonla Nasıl Mücadele Edilir?’ paneli

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Medya Derneği işbirliğinde, ‘Dezenformasyonla Nasıl Mücadele Edilir?’ konulu panel düzenlendi. Panelde konuşan Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş, dezenformasyonla mücadeleye ışık tutmayı amaçladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Medya Derneği işbirliğinde, ‘Yerel Medya Buluşmaları’ kapsamında Edirne’de, ‘Dezenformasyonla Nasıl Mücadele Edilir?’ konulu panel düzenlendi. Toplam 9 ilde gerçekleştirilecek panelin ilkinin Edirne’de düzenlendiği etkinlikte konuşmacı olarak Medya Derneği Başkanı ve Takvim Gazetesi Yazarı Ekrem Kızıltaş, Anadolu Ajansı Fotoğraf Editör Yardımcısı Erhan Sevenler ve Daily Sabah Yayın Koordinatörü Mehmet Şevik katıldı.

‘DEZENFORMASYONA GEÇİT VERMEYECEĞİZ’

Panelde açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Edirne İl Müdürü Uğur Ülgen, dezenformasyonla mücadelenin başkanlık bünyesinde düzenlenen etkinliklerle devam ettiğini belirtti. Ülgen, “İletişim Başkanlığı olarak yakın zamanda malumunuz Dezenformasyonla Mücadele Merkezimiz de kuruldu. Bazı illerimizde bu çeşit paneller yapılıyor. Başkanlığımızın bununla mücadelesi bu şekilde devam edecektir. Dezenformasyona geçit vermeyeceğiz. Keyifli ve verimli bir panel olmasını diliyorum” dedi.

‘ÖNEMLİ OLAN OLUP BİTENİ TARAF OLMADAN AKTARMAK’

Medya Derneği Başkanı Kızıltaş da, yerel medya temsilcilerine dezenformasyon konusunda bilgiler vermeyi amaçladıklarını kaydetti. Kızıltaş, “Bu bilgileri verirken, Türkiye’de olduğumuzu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğumuzu, eninde sonunda siyasi görüşümüz, ideolojimiz, bakış açımız her ne olursa olsun, bu ülkeyle ilgili gelişmelerin her birimizi yakından ilgilendiriyor olması. Dolayısıyla yaptığımız mesleğin, gazeteciliğin eninde sonunda, ana hatlarıyla biz gazeteciyiz, gazeteciliğin temeli de objektif olmak ve eninde sonunda yapılan yerdeki insanlara o ülkede olup bitenleri aktarmak ve bunu mümkün olduğunca taraf olmadan, nötr olarak yapmak” diye konuştu.

Dezenformasyonla mücadele konusuna ışık tutmayı hedeflediklerini de dile getiren Kızıltaş, “Bizlerin hep beraber, istesek de istemesek de, maruz kaldığımız bir takım girişimler karşısında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın ve bu ülkede görev yapmanın bilinciyle bu tür şeylere mümkün olduğu kadar dikkatli olmak konusunda bir takım şeylere ışık tutmaya çalışacağız. Belki hepimizin bildiği şeylerin altını çizeceğiz. Yine bazı şeylerde; ‘bu da mı böyleymiş’ de denilebilir, bunlara dikkat çekeceğiz” ifadelerini kullandı.

Toplantıda AA Fotoğraf Editör Yardımcısı Erhan Severler, haber fotoğraflarında dezenformasyon, Daily Sabah Yayın Koordinatörü Mehmet Şevik de haberde dezenformasyon konusunda sunum yaptı.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu