Edirne

Edirne’de, Cumhuriyet’in 100’üncü yıl anısına ‘1923 adım’ yürüyüşü

Olgay GÜLER/EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de Trakya Üniversitesi’nce (TÜ) Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında, 1923 adımlık 100’üncü yıl yürüyüşü yapıldı. Öğretim üyeleri ile öğrencilerin katıldığı, büyük Türk bayrağının taşındığı yürüyüşten önce Sağlık Bilimleri Fakültesi bahçesine de ‘100’üncü yıl çınarı’ dikildi.
TÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nce Cumhuriyet’in 100’üncü yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Fakülte bahçesine ‘100’üncü yıl çınarı’nın dikilmesi ile başlayan etkinliğe katılan öğretim üyeleri ile öğrenciler, Balkan Kongre Merkezi’ne kadar 1923 adımlık 100’üncü yıl yürüyüşü yaptı. Etkinliğe ayrıca Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, dekan yardımcıları Prof. Dr. Özgür Erol, Doç. Dr. Aysu Zekioğlu ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Sekreteri Ethem Herdem katıldı.
‘DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE, BİZİM ELLERİMİZDEDİR’
Etkinlikte konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, “Bütün ümit ve beklentimiz; sonraki yüzyıllarda da dünyanın bilimde, sanatta, ekonomide ve elbette sağlıkta en önde olan ülkesi haline gelebilmektir. Bu beklentimizin gerçekleşmesi ancak ve ancak önümüzdeki dönemde her bir vatandaşımızın daha çok çalışması, daha çok üretmesi, değerlerimizi daha iyi koruması ve birbirimizi ve ülkemizi daha çok sevmekle mümkün olacaktır. Şu çok açıktır ki eğer önümüzdeki dönemde; Sağlık Bilimler Fakültesi hocalarının katkıları, öğrencilerimizin çabaları ile daha iyi fizyoterapistler, hemşireler, odyologlar, sağlık yöneticileri, diyetisyenler yetiştirebilirsek; burada kaliteli çalışmaları yürütebilirsek, daha üretken bir fakülte olursak, bu üniversitemizin daha iyi hale gelmesine, Edirne’nin daha iyi hale gelmesine, sonuçta daha güçlü bir Türkiye’ye katkı verecektir. Daha güçlü bir Türkiye, daha iyi bir gelecek; bizim ellerimizdedir. Şunu çok iyi biliyoruz ki muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur” dedi.
​Etkinlik kapsamında ayrıca Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sabri Can Sannav, ‘Cumhuriyet’imizin 100’üncü Yılı’ söyleşisi yaptı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu