Edirne

Edirne’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de, 24 Kasım Öğretmenler Günü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Edirne’de, 24 Kasım Öğretmenler Günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar, sabah Atatürk Anıtı’ndaki çelenk töreniyle başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı ve beraberindeki heyet anıta çelenk sunarken, saygı duruşunda bulunulup, istiklal marşı okundu. Anıttaki törenin ardından program Halk Eğitim Merkezi’nde Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’nin hazırladığı etkinlikle devam etti. Buradaki programa Edirne Valisi Yunus Sezer de eşi Canan Sezer ile birlikte katıldı.

 Programda öğretmenlik mesleğine yeni başlamış öğretmenler adına 2’nci Beyazıt Özel Uygulama Okulu üçüncü kademe Rehberlik Öğretmeni Oğuz Çaylak ile emekli öğretmenler adına Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Emekli Sağlık Öğretmeni Ülkü Pınar Çil konuşma yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı da öğretmenliğin, insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğunu belirtip, “Milli ve manevi değerlerimizi, vatan sevgisini, millet sevgisini, bayrak sevgisini kalplerine nakşetmeliyiz. Eğitimin her bir ferdinin kaydettiği üstün gayretlerle, ülkemiz her alanda gelişecek, milli teknolojik hamlesi gibi, milli ve özgün üretimlerle Türkiye yüzyılında dünyaya öncülük edecektir” dedi.

‘ÇOK BÜYÜK MESULİYETE SAHİP BİR MESLEĞİ İCRA EDİYORSUNUZ’

Edirne Valisi Yunus Sezer de, Türk milletinin öğretmenleri, tarihte de bugün de her şeyin üstünde tutan bir millet olduğunu dile getirdi. Sezer, “Çok büyük, çok anlamlı ve çok büyük mesuliyete sahip bir mesleği icra ediyorsunuz. Millet olarak öğretmenlik mesleğine çok değer veriyoruz. Kurucusuna, Gazi ve Atatürk diyen bir milletiz biz, aynı zamanda da kurucusuna Başöğretmen demişiz. Atatürk’ü Başöğretmen olarak adlandırmışız. Şefik, Necmettin, Şenay Aybüke öğretmenler, Türkiye onların sarıldığı ve uğruna şehit olduğu ideallere sıkı sıkıya sarılmıştır ve geleceğini öğretmenlerimizin emeğiyle, eğitimli, dünyayla rekabet edebilen nesiller üzerine inşa edecektir” diye konuştu.   

Konuşmaların ardından programda, hafta kapsamında açılan şiir, resim ve kompozisyon alanındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programda ayrıca, emekli olan öğretmenlere üstün hizmet belgeleri verildi. Program, Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisinin ardından son buldu.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu