Yaşam

Edirne’de ‘112 Hayat Kurtarır’ yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de 112 acil çağrı numarasının bilinirliğini arttırıp, farkındalık yaratmak amacıyla açılan ‘112 Hayat Kurtarır’ yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Edirne 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nce  112 acil çağrı numarasının bilinirliğini arttırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla ‘112 Hayat Kurtarır’ temalı yarışma düzenlendi. Yarışmaya farklı okullardan katılan 46 resimden 15’i, kurulan jüri tarafından sergilenmeye hak kazandı. 15 eserden ilk 3’e giren resmin sahibi öğrencilere ise 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle ödülleri verildi. Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Edirne 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü İsmail Öztuna, milli eğitim müdür yarımdıcıları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

‘112’Yİ GEREKSİZ YERE MEŞGUL ETMEMENİN ÖNEMİNİ ÖĞRENECEKLER’

Ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, yarışmanın öğrencilerde kalıcı bir farkındalık oluşturacağını belirtti. Arpacı, “Öğrencilerimizin bu farkındalık çalışması bence çok onlarda kalıcı eser olacak kalacaktır. Yetişkin olduklarında da 112’yi gereksiz yere meşgul etmemenin önemini fark edecekler. Yangın olduğu zaman, sel, trafik kazası, orman yangını olduğu zaman herhangi müdahale gerektiren yerlerde hemen 112’yi aramamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Bunun için de güzel eğitimler almışlar, resim öğretmenli çalıştırmış. Bütün öğretmenlerimize, ailelere teşekkür ediyorum” dedi.

‘GÜZEL BİR ANI OLARAK KALACAK’

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü İsmail Öztuna da, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, “112 Hayat Kurtarır temalı yarışmayı biz bu sene ikinci kez yapıyoruz. Valiliğimiz himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediğimiz yarışmamızın ödül törenine hoş geldiniz. Ben bu anın öğrencilerimizin hayatında çok önemli bir an olduğunu düşünüyorum. Belki yönünüzü seçmede de çok faydalı olacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yarışmada birinci olan Meriç ilçesi Şehit Öğretmen Aydın Yılmaz İlkokulu öğrencisi Duru Erman, Uzunköprü ilçesi Gazi Turhan Bey Ortaokulu Öğrencisi Dilan Ataş ve üçüncü olan Uzunköprü Yunus Emre Ortaokulu Öğrencisi Nisa Öykü Öztürk’e ödülleri verildi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu