Edirne

Edirne Olgunlaşma Enstitüsü’nün onay süreci tamamlandı

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-MİLLİ Eğitim Bakanlığı tarafından gerekli onay süreci tamamlanan Edirne Olgunlaşma Enstitüsü hayata geçiyor.

Edirne Olgunlaşma Enstitüsü’nün faaliyet ve yapılanması ile ilgili toplantı Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık başkanlığında yapıldı. Toplantıda Enstitü Kurucu Müdürü Hakan Çiçek tarafından verilecek eğitiler ve yapılması planlanan çalışmalarla ile ilgili sunum yapıldı. Sunumun ardından enstitünün yapılanması, tema planlaması, verilecek eğitimlerin içerikleri, eğitici sayıları ve alınan başvuru sayıları gibi konular görüşüldü.

Enstitünün yapacağı faaliyetler ve çalışmaların Edirne için çok kıymetli olacağına inandığını ifade eden Vali Kırbıyık, “Kuruluş noktasından mevcut olgunlaşma enstitülerinin tecrübelerinden de faydalanmak gerekiyor, bu bakımdan konuyla ilgili ziyaretler gerçekleştirilmesi katkı sağlar. Ayrıca hayatın içinde yer alacak, kabul görecek çalışmalara ağırlık verilmesinin de uygun olacağını değerlendiriyorum. Bu bakımdan geniş bir çerçevede konuya yaklaşmak için bir danışma kurulu oluşturmak da büyük fayda sağlar. İlimizde geçmişte var olan ipek böceği üreticiliği veya sepet örücülüğü gibi alanlar dikkat çekici ve yaşatılması gerek hususlar olarak bu kapsamda değerlendirilebilir. Hedeflerimizin yüksek olması gerekiyor. Bu yüksek hedeflere ulaşmak için çok çalışmalı, çalışmalarımızı geniş bir yelpazeye yaymalıyız. Sahada faaliyetlerimizi, sahadakilerle birlikte yürütmemiz yerinde olur. Daha iyisini, daha güzelini nasıl yapabiliriz diyerek çalışmalarımızı yürütmeliyiz” dedi.(DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu