Yaşam

Edirne İl İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı

Ünsal YÜCEL/ EDİRNE, (DHA)-EDİRNE İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık başkanlığında yapıldı.

Deveci Han Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda, yıl boyunca yapılan ve 2023 yılında hayata geçirilmesi planlanan çalışmalar değerlendirildi. Vali Kırbıyık, tüm kurumların görev ve sorumluluklarını yerine getirerek sahada aktif ve denetleyici bir biçimde çalışması gerektiğini söyledi.

Kamu görevini yerine getirirken en büyük tehlikenin, konuların rutinleşmesi olduğunu ifade eden Kırbıyık, “Zaman zaman herkesin bildiği ama aslında olmaması gereken bir konunun normalleşmesi bizim için en büyük tehlikedir. Buna kesinlikle müsaade etmememiz gerekiyor. Kurumlar arası koordinasyonun en iyi şekilde yürütülmesi gerekiyor. Vatandaşların talepleriyle ilgili hassas olunması gerekli. Vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için gereken çalışmaların yapılması hususu önemli. Mesai saatlerine riayet edilmesi ve kamu araçlarının kullanımı konusunda titizlikle davranılması gerekli” dedi.  

Kamu araçlarının uygun şekilde, herhangi bir suiistimal ve kötüye kullanıma izin verilmeden kullanılması gerektiğini ifade eden Kırbıyık, “Kamu kaynaklarının hiçbir suretle yolsuzluk, kötüye kullanımı, israf edilmesi hoş göreceğimiz davranışlar değildir. Biz derken devletin ve ceza hukukundan bahsediyorum. Dolayısıyla kurum yöneticilerimizin ve müdürlerimizin de bu konuda azami dikkat göstermesini istiyoruz. Biliyorsunuz kontrol, güvene engel olacak bir husus değil. Güven içerisinde her zaman çalışacağız ama her zaman kontrollerimize devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılını kutlayacağımız bu yılın, bizim için devletimiz için ailelerimiz için güzel, sağlıklı ve huzurlu bir yıl olmasını diliyorum” diye konuştu. Toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesi ve değerlendirmelerin ardından son buldu.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu