Yaşam

Edine İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı


EDİRNE,(DHA)-EDİRNE İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık başkanlığında yapıldı. Toplantıda, İŞKUR İl Müdürü Şengül…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

EDİRNE,(DHA)-EDİRNE İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam, bir sunum yaparak yapılan iş başı eğitimleri, eğitimlerin yeni hedefleri, sağlanan istihdam sayıları konularında kurula bilgilendirmelerde bulundu. Edirne Valisi Kırbıyık, özellikle hızlı tren projesinin tamamlanmasının şehirde bir fark yaratacağını ifade etti. Vali Kırbıyık, “Hızlı trenin devreye girmesinin ardından İstanbul gibi bir metropol ile sıkı bir entegrasyon içerisinde olacağız. Tabi bunun etkisini şehrimizde hissetmiş olacağız. Bu noktada özellikle hizmet sektörü gibi bazı sektörlerde fark yaratmamız gerekecek. Bunun altyapısını oluşturmak için şimdiden bazı adımları atmamız gerekiyor. Durum öncesi doğru analizleri yaparak ihtiyaç duyulacak sektörlere yönelik eğitimli ve donanımlı bir iş gücü oluşturmamız gerekiyor. Özellikle uzmanlık gerektiren alanlarda hem belirleme hem de nitelikli eğitimleri verme konusunda bir alt komisyona da ihtiyaç duyulduğu gözüküyor. Bu kapsamada adımlarımızı ivedilikle atmamız gerekiyor. Yine, özellikle tekstil alanında üretim yapan fabrikalarda ciddi sayıda işçi ihtiyacı bulunmakta. Bu alanda istihdam sağlamak için gerek işçi gerekse işveren açısından durum değerlendirmelerini yaparak konuyu her iki boyutu ile ele almakta fayda var. Diğer yandan istihdam konusunda ezber bozacak çalışmalara da yönelmek gerekiyor. Gerek teknolojik gelişmeleri takip ederek gerekse eğitim içeriklerini güncelleyerek istihdam çeşitliliğini arttırabilmeliyiz. Çözüm için her ilgili her kurumumuzun hızlı bir şekilde aksiyon alması gerekiyor. Vatandaşlarımızın ve işveren tarafın beklentilerine göre kurumlarımızın da çalışmalarını güncellemesi faydalı olacaktır” dedi.

Toplantıya Vali Kırbıyık’ın yanı sıra Belediye Başkanı Recep Gürkan, Vali Yardımcıları Zafer Karamehmetoğlu ve Eyyüp Batuhan Ciğerci, İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut, Ticaret İl Müdürü Mahmur Altun, STK temsilcileri ile diğer yetkililer katıldı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu