Asayiş

DOLANDIRICILARIN YENİ YÖNTEMİ PES DEDİRTTİ

Tekridağ’da yaşanan telefon dolandırıcılığı olayı pes dedirtti. Polis ekipleri şahısların yakalanması için çalışmalara başladı.

Olay, Tekirdağ ilinin Merkez ilçesi Süleymanpaşa’da meydana geldi. PTT kargo görevlisi olduğunu iddia eden şahıs E.G.’yi arayarak adliyeden adına bir tebligat geldiğini, adresinde bulunmadığından dolayı iade edileceğini, tebligat üzerinde ise avukat U.Ö. ve iletişim bilgilerinin yazdığını isterse numarasını verip aramasını beyan etti.

Tedirgin olan vatandaş, kendini PTT kargo görevlisi olarak tanıtan şahısa inanarak verdiği numarayı aradı. Bu sefer ise telefona kendisini avukat U.Ö. olarak tanıtan kişi ile konuşmaya başlayan E.G., hakkında dava açıldığını öğrendi. Kendisini avukat U.Ö. olarak tanıtan şahıs sosyal medya üzerinden açılan bir dava sonucu para cezası aldığını, dilekçe yazılması gerektiğini, dilekçe ücreti olarak bin 318 TL para göndermesi gerektiğini söyledi.

Dolandırıcının söylediklerine inan vatandaş istenilen parayı hemen verdikleri İBAN numarasına gönderdi.

İstenilen ücreti yollladıktan sonra haber vermek için avukat olarak kendisini tanıtan kişiyi aradığında ulaşamadı. Dolandırıldığını anlayan vatandaş, Çarşı Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu.

Polis ekipleri dolandırıcıların yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu