AsayişYaşam

Dilencinin Günlük Kazancı Şaşırttı

Süleymanpaşa kent merkezinde bulunan cami önlerinde dilencilik yaparak vatandaşların duygularını sömüren dilenciler, zabıta tarafından yakalandı. Dilencilerin üst aramasında 1400 TL para ele geçirilirken, 10 dakika sonra tekrardan dilenmeye devam edeceğim diyen şahıs günde 400 ile 500 TL arasında kazandığını ifade etti.

Dilencilerin birçoğu insanları daha kolay etkilemek için küçük çocukları kullanıyor. Dilencilerden biri 10 dakika sonra dilenmeye devam edeceğini belirtirken, başka bir dilenci ise günde 400-500 TL arası para kazandığını anlattı.

Yakalanan dilenciler Zabıta Müdürlüğüne getirilerek üst aramasından ve kimlik kontrolünden geçirildi. Aralarında Suriye uyruklu dilencilerin de bulunduğu görüldü.

Dilencilik yapmamaları konusunda uyarılarda bulunulurken, dilencilerin üst aramasından çıkan 1400 TL Kamuya geçirilmek üzere Encümene havale edildi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu