Yaşam

DERE TAŞTI: 3 KİŞİ AKINTIYA KAPILDI

Çerkezköy’de yağışlar sonrası debisi yükselen dereden at arabasıyla geçmek isteyen 3 kişi akıntıya kapıldı. 2 kişi kendi imkanları ile kurtulurken, ağaca tutunarak mahsur kalan kişiyi itfaiye ekipleri kurtardı. At ise boğularak telef oldu.

Olay, dere yatağında su olmadığı zamanlarda sürücülerin ve yayaların İstasyon Mahallesi ile Ambardere mevkisi olarak bilinen Fatih Mahallesine geçiş sağladığı dere yatağında meydana geldi.

İddiaya göre, 3 kişi at arabasına binerek dere yatağından karşıya geçmek istedi. Ancak kuvvetli akıntı nedeniyle at ve 3 kişi dereyi geçmeyi başaramadı.

İTFAİYE EKİPLERİ KURTARDI

Suda mahsur kalanlar itfaiyeye arayarak yarım istedi. Bu sırada kendi imkanları ile sudan çıkmayı başaran iki kişi, arkadaşlarını bırakarak olay yerinden kaçtı.

İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, ağaca tırmanarak akıntıya kapılmaktan kurtulan E.İ.K.’yi kurtarmak için seferber oldu. Sağlık durumunu iyi olduğu öğrenilen E.İ.K. ekiplerin çalışması sonrası kurtarıldı.

At ise tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak suda boğularak telef oldu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu