DepremYaşam

Deprem Tekirdağ’da Hissedildi!

Düzce bu sabah 04.08’de 5.9 büyüklüğünde şiddetli bir depremle sarsıldı. AFAD depremin merkez üssünü Gölyaka, Sarıdere olarak belirledi. Bölge 70’in üzerinde artçı depremle sallandı.

İlimiz Tekirdağ’da hissedilen deprem sonrası Tekirdağ valiliği açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada herhangi bir olumsuzluğun olmadığı belirtilirken şu sözlere yer verildi: ” Merkez üssü Düzce Gölyaka olan ve ilimizde de hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Tekirdağımızda da hissedilen deprem sonrasında İlimiz sınırları içerisinde Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum haberi bulunmamaktadır. Allah afatından muhafaza etsin.”

Deprem nedeniyle Düzce’de yaşayan 68 yaşındaki Sevim Çengel’in kalp krizi sonucu öldüğü öğrenildi. AFAD deprem sonucu en az 46 kişinin yaralandığını açıkladı.

Düzce’de köylerde bazı ev ve ahırlarda hasar oluşurken, 2008 yılında inşa edilen Düzce Adliyesi’nde de hasar meydana geldi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Bölücek Mahallesi Pınar Sokak’ta bulunan iki katlı evde hasar meydana geldi. Hasar gören evde yaşayan 5 kişi jandarma konutuna alındı.

Deprem nedeniyle Düzce, Sakarya ve Bolu’da eğitime bir gün ara verildi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu