ÇorluDeprem

Deprem Haftası Dolayısıyla Etkinlik Düzenlendi

Ülkemizde her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen “Deprem Haftası” kapsamında Çorlu’da vatandaşların deprem bilincini artırmak amacıyla bir dizi etkinlik…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ülkemizde her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen “Deprem Haftası” kapsamında Çorlu’da vatandaşların deprem bilincini artırmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

2022 yılının AFAD Başkanlığı tarafından “Afet Tatbikat Yılı” ilan edildiğini ve bu çerçevede ülke genelindeki tüm okullarda “Deprem Anı ve Tahliye” içerikli tatbikat düzenlendi. Düzenlenen etkinlikler hakkında konuşan Çorlu Belediye Başka Yardımcısı Oktay Çolpan yaptığı açıklamada, “Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Cemile Yeşil Anadolu Lisesi’nde düzenlenen tatbikata Çorlu Belediyesi olarak katılım sağladık. Çorlu Belediyesi arama kurtarma ekibi tarafından, tatbikat senaryosu gereği engelli bir öğrenci acil durum tahliye koltuğu kullanılarak tahliye edilerek belediyemiz engelsiz taksi aracıyla afet toplanma alanına sevki sağlandı.

Tatbikata polis, itfaiye ve UMKE ekipleri de destek verirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından okullar bölgesinde konuşlandırılan Deprem Simülasyon Eğitim Tırı’nda öğrencilere deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrasında uygulanacak doğru davranış şekilleri anlatıldı, simülasyon sistemiyle deprem anını hissetmeleri sağlandı.

Çorlu Belediyesi olarak vatandaşlarımızın afetler konusunda bilinçlenebilmeleri amacıyla semt pazarlarında, Orion ve Trend Arena alışveriş merkezlerinde kurulan stantlarda belediyemiz tarafından hazırlanan ‘Depreme Hazırlık El Kitabı’ ile birlikte AFAD tarafından hazırlanan gönüllülük sistemi, deprem sigortası ve afetlere hazırlık içerikli broşürlerin dağıtımını gerçekleştirdik.

Tüm etkinliklerimizin ana amacı afetlere hazırlık konusuna dikkat çekmek, afet kültürünü artırmak, kurumlar kadar bireysel hazırlık yapmanın da önemini vurgulamak. Çorlu Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu