Yaşam

Denizi Kirleten TESKİ Cezayı Vatandaşa Ödetiyor

Denizi kirleten TESKİ’ye kesilen cezalar vatandaşa ödetilmeye başlandı.

Geçtiğimiz günlerde, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in yaptığı açıklamada, TESKİ’nin yağmur suyu hattından Marmara Denizi’ne kanalizasyon atığı boşalttığını ileri sürmüş, Süleymanpaşa sahil dolgu alanında su hattının denize döküldüğü yerdeki kirliliğe dikkat çekmişti.

Yüksel’in açıklamaları ve konuya ilişkin basında yer alan haberler üzerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri denizden aldığı numuneleri incelemiş, Marmara Denizi’ne dökülen atık suların, yönetmeliklerde belirlenen standartlara aykırı olarak alıcı ortama verildiğini tespit ederek, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (TESKİ) 131 bin 516 TL idari para cezası uygulanmıştı.

Bu cezanın faturası ise vatandaşa kesilmeye başladı. Yazılan cezanın ardından gelen ilk faturada yüksek fiyatların yazıldığı görüldü.

Gazetemiz Çorlu Aktüel ve corludahaber.com haber sitemizin WhatsApp ihbar hattına gelen fotoğrafta ise, 3 kişilik bir aileye 546 TL fatura geldi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu