Ergene

Daha Temiz Daha Güzel Bir Ergene İçin Çalışıyoruz

Ergene Belediyesinin Temizlik İşleri ve Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri daha temiz, daha güzel, daha yeşil bir Ergene için var…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ergene Belediyesinin Temizlik İşleri ve Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri daha temiz, daha güzel, daha yeşil bir Ergene için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Ergene Belediyesi ekipleri Sevgi Kenti Ergene’de vatandaşların huzuru ve refahı, daha temiz ve daha güzel bir çevrede yaşamaları adına çalışmalarına dört koldan devam ediyor. Ergene Belediyesinin Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Park ve Bahçelerde görevli ekipler tarafından, Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesi bahçesinde ot temizliği, Marmaracık mahallesinde bulunan çamlık alanında çim biçme, Ulaş mahallesi stadyum caddesi kaldırımlar üzerinde ot temizliği, Yeşiltepe mahallesindeki Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evi Bahçesi ve Sağlık ocağı bahçesinde temizlik çalışmaları ile Ergene Belediyesine ait olan yeşil alanlarla,  çocuk oyun parklarında mıntıka çalışmalarında bulundu. Daha temiz ve daha güzel bir Ergene için temizlik çalışmalarına rutin bir şekilde devam ettiklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergenemizin tüm mahallelerinde detaylı bir şekilde temizlik ve çevre düzenlemesi çalışmalarımıza titizlikle devam ediyoruz” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Büyüyen gelişen ve nüfusu her geçen gün artan Ergene’ye daha temiz bir çevre kazandırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Tüm ekiplerimiz araç ve gereçleriyle 17 mahallemizin tamamında belirlenen programlar dahilinde çöplerini topluyor, genel temizliklerini gerçekleştiriyor. Bir kentin temizliği belediyelerin başlıca görevleri arasındadır, bizler bu görevimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Yaşadığımız ilçe hepimizin. Bu amaçla daha yeşil, daha yaşanılır bir Ergene için üzerimize düşen vatandaşlık görevini de yerine getirmeliyiz.  Evlerimizden çıkan çöpleri çöp poşetlerinin ağızlarını bağlayarak çöp konteynerlerine atmalı, parklarımız ve yeşil alanlarımıza sahip çıkmalı çöplerimizi buralarda etrafa değil yine parklarımızın içinde bulunan çöp konteynerlerine atmalıyız. Çevre sağlığı ve temizliğine gerekli hassasiyeti göstererek ilçemize sahip çıkmalıyız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha yeşil, daha temiz ve daha yaşanır bir Ergene bırakmak hepimizin görevidir” dedi.

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu