Asayiş

Daha Güzel Bir Tekirdağ İçin Adayım

DAHA GÜZEL BİR TEKİRDAĞ İÇİN ADAYIM

28. Dönem Tekirdağ Bağımsız Milletvekili Adayı Ali Çavuş, Mesleğinde aldığı eğitimler ile Tekirdağ daha güzel hizmetler vermek için yola çıktığını söyledi.

2/ Dönem Tekirdağ Milletvekili adayı Ali çavuş basın mensupları ile bir araya geldi. Burada basın mensuplarına neden aday olduğunu açıklayan Çavuş , “Mesleğim ve aldığım eğitimler gereği Tekirdağ halkına yardımcı olabilmek için bu yola çıktım. Özellikle ülke olarak içinden geçtiğimiz bu zor süreçte deprem gerçeğine dikkat çekmek istiyorum. Düzensiz, kalitesiz, güvensiz, konut ve işyeri binalarında meydana gelebilecek yıkımlardan dolayı insanlarımızın mağduriyet yaşamaması için bilinçlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Şimdiye kadar kazanmış olduğum tecrübeyle, ilgili kurumlar ile iş birliği içinde çalışmalarda bulunarak halkımızın sağlam ve konforlu binalarda yaşaması ve çalışmasını sağlamak istiyorum. Halkımız her şeyin en iyi ve güzeline layıktır. 1970 İstanbul doğumluyum. Evli ve bir kız çocuk babasıyım. 1972 yılından beri Çorlu’da yaşamaktayım Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 2005 Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2000 Mimar Sinan Üniversitesi Restorasyon Bölümü 1997 İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 1991-1993 Hacettepe Üniversitesi Ankara M.Y.O. İnşaat Bölümü 1989Çorlu M.R.U. Endüstri Meslek Lisesi Yapı Bölümü 1987 mezun oldum”dedi.

Çavuş şöyle devam etti;”İş hayatına çok küçük yaşlarda Çorlu’nun tanınmış esnaflarından rahmetli babam Cemal Çavuş’un mermer atölyesinde çalışarak başladım. Öğrencilik yıllarımda Ankara ve İstanbul’da okullarıma devam ederken bir yandan Mimarlık ve inşaat firmalarında çalıştım. Çorlu’da Bilgisayar kursunda öğretmenlik ve Müdürlük yaptım. Yine Çorlu’da Mühendislik ve Mimarlık bürolarında proje çizimleri ile Yapı Denetim Şirketlerinde inşaat denetim işlerinde bulundum. Kendi Mimarlık büromu 2005 yılında kurdum. 2007 yılında şirketleşerek inşaatların yapı ruhsatları için gerekli tüm plan ve proje işlemlerini yürütmekteyim. Muhtelif villa, konut, kafe, işyeri, depo, sanayi tesisi, tarımsal ve hayvancılık amaçlı tesis projeleri yapmaktayım. Sanayi ve Küçük Sanayi Sitesi Kooperatiflerinde Kuruculuk, danışmanlık, Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmaktayım. Birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif görev almaktayım.

Üye Olduğum Kuruluşlar;

Mimarlar Odası Üyesi ve İmar Danışma Komisyonu Başkanı

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası İnşaat Komitesi Üyesi

Kızılay Çorlu Şubesi Üyesi

Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi Üyesi

Çorlu Tüm Kastamonulular Derneği Üyesi

Çorlu Hamidiye Öğrenci Yurdu Derneği Üyesi

Çorlu Emlakçılar Derneği Üyesi

Hedefim;

Mesleğim ve aldığım eğitimler gereği Tekirdağ halkına yardımcı olabilmek için bu yola çıktım. Özellikle ülke olarak içinden geçtiğimiz bu zor süreçte deprem gerçeğine dikkat çekmek istiyorum. Düzensiz, kalitesiz, güvensiz, konut ve işyeri binalarında meydana gelebilecek yıkımlardan dolayı insanlarımızın mağduriyet yaşamaması için bilinçlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Şimdiye kadar kazanmış olduğum tecrübeyle, ilgili kurumlar ile iş birliği içinde çalışmalarda bulunarak halkımızın sağlam ve konforlu binalarda yaşaması ve çalışmasını sağlamak istiyorum. Halkımız her şeyin en iyi ve güzeline layıktır.

İletişim;

Telefon 0532-217 86 09

Mail info@mimaralicavus.com.tr

Facebook mimaralicavus

İnstagram mimaralicavus

Twitter mimaralicavus

Neden bağımsız aday oldum

Partilerde yeterince demokrasi olduğuna inanmıyorum. Seçmen sayısına göre İlçeler arasında adil paylaşım yapılmıyor. Aday belirlemelerinde şeffaflık olmuyor. Toplumun beklentileri dikkate alınmıyor.

Seçmenlerin tepkisi nasıl

Seçim çalışmalarında farklı siyasi görüşten insanlar ile aynı masa etrafında oturup, çay içip, siyaset ve ülke gündemini konuşabiliyorum. Bağımsız olduğum için insanlar daha içten davranıyorlar. Yüz yüze hiçbir olumsuz tepki almadım. Ancak sosyal medyada her şeyin en iyisini kendilerinin bildiğini zanneden bazı kişiler beni oyları bölmekle suçluyorlar. Bu kişileri kesinlikle ciddiye almıyorum. Yapıcı eleştirileri olanları her zaman dinlemeye hazırım.

Seçmenler ne istiyor

Seçmenler toplumsal ayrıştırmaya karşılar. Ulaşılabilir vekil istiyorlar. Mesleğinde tecrübeli kariyeri olan sosyal hayatta etkili kişiler istiyorlar. Özellikle gençler güven verecek lider istiyorlar. Kadınlar ise özellikle son depremlerden sonra ve beklenen İstanbul depreminden çok etkilendikleri için başta çocukları ve aileleri olmak üzere nasıl hayatta kalacaklarını düşündüklerinden bu konularda hızlı çözümler bekliyorlar. Yetişkin erkekler biraz daha rahat davranıyorlar.

Kimlerden oy almayı düşünüyorum

Köprünün ötesi-berisi ayrımı yapmayan, liyakata önem veren, verdiği oyun peşini bırakmayan, güvenli bir geleceği birlikte inşa etmek isteyen herkesten oy istiyorum. Cumhurbaşkanlığı listesinde herkes istediği Lidere oy verebilir. İkinci liste olan Milletvekilliği listesinin sağ tarafında bulunan bağımsız adaylar bölümünden adımın bulunduğu yere mühürü basmalarını istiyorum. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği listeleri ayrı ayrı değerlendirilecektir. Zaten birçok parti ittifak yaparak seçime girmiştir. Bu seçimde Türkiye genelinde birçok bağımsız aday meclise girecektir. Üzerimizde Lider baskısı olmadığı için biz bağımsız adaylar partili adaylardan daha çok erişilebilir olacağız ve sizlerin hakkınızı sonuna kadar savunacağız.

Seçime nasıl hazırlanıyorum

Sosyal medya ağırlıklı olmak üzere çalışmalarda bulunuyorum. Sivil toplum kuruluşlarının desteklerini alarak duyurular yapıyorum. El ilanları ve posterleri çevre kirliliği yapmayacak ve insanları rahatsız etmeyecek şekilde kullanıyorum. Planlanan yerlerde sözü geçen etkili kişiler ve kanaat önderleri ile uzun uzun görüşüp ihtiyaç ve beklentileri iyi belirleyip ona göre çalışmalarımı yönlendiriyorum. Yerel basın mensupları ile iletişimi koparmıyorum.

Seçilirsem başka bir partiye geçecek miyim

Kesinlikle Hayır. Çünkü siyasi kariyer peşinde koşmaktansa halkıma hizmet etmek ve rahmetli babam Cemal Çavuş gibi yaşadığım bu İlde kalıcı eserler bırakmak istiyorum.

Bağımsız olunca nasıl etkili olacağım, Seçilirsem neler yapacağım

Şu an üyesi olduğum sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları ile iletişim halinde olup beraber projeler üreteceğim. Bu şekilde kamuoyu baskısı oluşturarak Tekirdağ’ımızın hak ettiği şeylerin peşinden yorulmadan koşacağım. Tekirdağ’ın İl olması için uğraşacağım. Deprem konusu başta olmak üzere kentsel dönüşüm mevzuatlarında bulunan boşlukları ve uygulamadaki zorlukları gidermek için uğraşacağım. Birkaç gün önce TOKİ tarafından İstanbul özelinde açıklanan kentsel dönüşüm desteklerinin Tekirdağ’da uygulanması için çalışacağım. Özellikle eski teknoloji kullanan sanayi tesislerinin de endüstriyel dönüşümlerini sağlamak için uğraşacağım. Yapı kooperatifçiliğini geliştirerek insanların uygun fiyata ev ve işyeri sahibi olması için projeler üreteceğim”şeklinde konuştu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu