Tekirdağ

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları Çalıştayı Düzenlendi

Türkiye Yüzyılı’nda sivil toplumun ihtiyaçlarının neler olduğunu, nasıl bir katkı sunulabileceğini konuşmak, görüş ve önerilerin almak amacıyla Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları Çalıştayı düzenlendi.
Tekirdağ Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçemizde bir otelde düzenlenen toplantıya Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Kaan Peker, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü İşlemler ve Mevzuat Uygulama Daire Başkanı Adnan Zengin, Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Yurdanur Arıcan ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Arıcan ve Daire Başkanı Zengin bir konuşma yaparak çalıştay hakkında bilgiler verdi.
Ardından konuşan Vali Soytürk, “Sivil toplum örgütlerinin bir kısmı mevzuatı kısmını çok iyi biliyor ama özellikle yeni olanlar bir takım bilgisizlikten kaynaklı olarak bir takım sıkıntılar yaşayabiliyor. Bazen ceza da alabiliyorlar. Dolayısıyla toplantıların anlamlı olduğunu düşünüyorum. Devletin kurumları kamu hizmeti yapıyor ve buna katkı olsun diye sivil toplum örgütleri de önemli işler yapıyor. Ben 3 ay öncesine kadar Kilis Valisi’ydim. Depremde de Kilis’teydim. Depremin ardından net bir şekilde sivil toplum örgütlerinin işlevini gördük. Zaten necip bir milletimiz var. Hakikaten o günlerde oluk oluk yardımlar yağdı ama bazı sivil toplum örgütleri diğerlerine göre daha organize, daha hızlı, daha akılcı hareket ettiler, onları gözlemledim. Ama hepsinin niyeti samimiydi. Geldiler, yardım ettiler, çalıştılar. O yüzden sivil toplum örgütlerini bu çalışmalarından dolayı kutluyorum, tebrik ediyorum. Bu toplantının da hayırları vesile olmasını diliyorum, faydalı olmasını diliyorum.  Özel çalışılmış bir program bu. Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yurdanur Hanım yaklaşık 10 15 günden beri olağanüstü gayret gösteriyor. Dolayısıyla ona da emeği geçen bütün arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Daire Başkanına da ve Ankara’dan gelen uzman arkadaşlara da hoş geldiniz diyorum. Hepinize saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. ”dedi.

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu