Tekirdağ

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Korteji Düzenlendi

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Tekirdağ Valisi Recep Soytürk himayesinde kortej yürüyüşü düzenlendi.

TEKİRA AVM’den başlayarak Tekirdağ Valiliği önünde sonlanan kortej yürüyüşüne Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan, İlhami Özcan Aygun, Nurten Yontar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Baro Başkanı Av. Egemen Gürcün, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ahmet Çetin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Eski Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Kortej yürüyüşünün ardından Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen programda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan, Nurten Yontar bir konuşma yaparak cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılını kutladılar.

Ardından konuşan Vali Soytürk; “Bundan 100 yıl önce sömürgeci devletlerin ülkemizi istila etmesine karşı Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde Necip Türk Milleti’nin olağanüstü gayretiyle 7 düvel denize dökülmüştür ve 29 Ekim 1923 tarihinde Türk Milleti’nin şanına en uygun yönetim şekli olan cumhuriyet, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde büyük bir alkışla ve coşkuyla kabul edilmiştir. Akabinde Ulu Önder Atatürk hedefi koymuştur. Hedef; “muasır devletler seviyesine ulaşma”. Bunun yöntemini yine Ulu Önder Atatürk, şöyle özetlemiştir. “İhtiyacımız olan şey; çalışmak, çalışmak, yine çalışmaktır.” Yüz yıldır çalışıyoruz ve bugün dünya ülkeleri arasında sayılı, saygın bir yerimiz var. Yine hepimiz gençlerimizle, yaşlılarımızla, kadınımızla ve erkeğimizle daha çok çalışarak ülkemizi muasır devletler seviyesinin üstüne de çıkaracağız. Ben bugün Tekirdağ’da 100 yıl kutlamalarında belediyelerimiz, kurumlarımız başta olmak üzere emeği geçen bütün herkesin emeğine sağlık diyorum. Ulu Önder Atatürk’ün bir sözüyle konuşmamı bitirmek istiyorum. “Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.

Düzenlenen programın ardından Vali Soytürk, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu