Yaşam

ÇOSB’den 17 Firma ‘En Büyük 500’ Arasında

Onur KAYA/ÇERKÖZKÖY(Tekirdağ), (DHA)- İSTANBUL  Sanayi Odası’nın  (İSO) açıkladığı ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nden (ÇOSB) 17 firma en büyük 500 arasında yer aldı.

Türkiye’nin sanayi konusundaki en kapsamlı ve uzun soluklu çalışması olan ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu’ araştırmasının 2022 yılı rakamları 6 Şubat 2023’te yaşanan ve birçok ili etkileyen büyük dehrem nedeniyle açıklanması gecikmişti.

‘Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu-2022’ araştırmasının sonuçları bugün  İSO Başkanı Erdal Bahçıvan tarafından açıklandı. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nden  17 firma ülkenin  en büyük 500 firması arasında yer aldı.

ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, “Türkiye ekonomisini ayakta tutan özel sektörün bir nevi röntgeni sayılan bu araştırmada yer bulan katılımcı firmalarımızı kutlarım. Sonuçlar bize gurur vermiştir. Biz ÇOSB yönetimi olarak katılımcılarımızın verimli üretim yapmaları için gerekli yatırımları eksiksiz yapıyoruz.

Her koşulda üretimlerini sürdüren, çarkları döndüren katılımcılarımıza müteşekkirim. Biz sanayiciler olarak, her şart altında ekonomiye ve üretime katkı vermeye devam edeceğiz. Yaşanan darboğazlara rağmen üretim, ihracat ve istihdamı artırmayı sürdüreceğiz. İSO verilerine göre, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 2021 yılında 19, 2020’de 18, 2019’da yine 18 firmamız yer aldı. İSO’nun bu ayrıntılı çalışmasını çok önemsiyoruz, bizim için pusula niteliği taşıyor, yol gösteriyor.

Biz sanayicilere yol gösteren diğer önemli bir araştırma da TİM’in Türkiye’nin en büyük 1000 ihracatçı firması çalışmasıdır. Bu araştırmanın 2022 yılı sonuçlarına göre ÇOSB’den 31 katılımcı firmamız listede yer aldı.

Bu rakamlar, ÇOSB’nin tam bir üretim, ihracat ve istihdam üssü olduğunun kanıtıdır” diye konuştu. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu