Asayiş

Çorlu’da Yüksek Kar Vaadiyle Dolandırıcılık İddiası

Çorlu ve Muratlı’da birçok kişinin aylık yüksek kar vaadiyle parasını yatırdığı yatırım danışmanlık şirketi, vatandaşları mağdur etti. Çorlu merkezli şirket hakkında suç duyurusunda bulunmaya başlayan mağdurlar, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

www.sikayetvar.com’da Onlarca Şikayet Yer Aldı

Çorlu ve Muratlı’da çok sayıda vatandaşın yüksek kar alabilmek amacıyla parasını yatırdığı yatırım danışmanlık şirketinin sözlerini tutmadığı ve mağdur edilen vatandaşlara geri dönüş yapılmadığı kaydedildi. www.sikayetvar.com adlı internet sitesine bahse konu şirketle alakalı onlarca şikayet yazıldı.

“Oyalıyorlar!”

Mağduriyetini internet üzerinden yazan Canan adlı vatandaş; “Haziran başında bu şirkete 97 bin TL para yatırdım ve her ay belirli oranda kar alacaktım M. ve E. Bey ile birebir görüştük, yaptıkları faaliyetleri anlattılar vs. Ama gelin görün ki söylenen gibi olmadı hiçbir şey. 2 ay zar-zor aldım, sonrası yok. Görüşmeye gittiğimde kimseyi bulamıyorum, sistemden çıkmak istiyorum ama bugün yarın diye oyalanıyorum ve kesinlikle paranın verileceğine inanmıyorum. Avukat aracılığıyla paramı almaya çalışacağım. Bu durumda başka yolum kalmadı çünkü, yine bu hafta ya da haftaya şeklinde uydurma tarihler verilmeye başlandı. Sürekli çeşitli bahane ve yalanlarla yanıltılıyoruz. Çok büyük bir mağduriyet içerisindeyim” dedi.

“Paramızla rezil olduk”

Mağdur olan vatandaşlardan Emrah ise; “Ben de 4 aydır paramı yatırdım, alamıyorum. Sabah Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacağım. Sürekli yalan yalan kaç aydır oyalıyorlar, hep orada çalışanlar yüzünden bu hale geldi. Onlar hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Paramızla rezil olduk bunlar yüzünden” dedi.

“150 bin TL yatırdım”

Mağdur Hilal adlı vatandaş; “C.H. adlı şirket tarafından ödeme yapılamayacağının bildirilmesinin 1 ay öncesinde 150.000 TL yatırdım. Daha bir aylık karımı bile alamadan ilk açıklama olarak ödemelerin aksayacağı mesajını aldım. Daha sonrasında belli aralıklarla ne zaman yatırılacağı sorusuna bir hafta, şu gün tarzında cevaplar aldım. İşletmenin başında M.Ş. tarafından yönlendirilen kişi 02.11.2022 tarihinde isyan niteliğinde bir mesajla paralarımızın yatırılamayacağını, oyalandığımızı ifade eden bir mesaj attı. Sayın M. Ş.’nin irtibat numaralarını attı. Ancak herhangi bir şekilde tabii ki ulaşılamadı. Durumu düzeltmek adına kaçmak yerine umarım çözüm bulunur” dedi.

Soruşturma Başlatılmasını Talep Ederim

Mert adlı mağdur; “Ben de yatırım yaptım ama aylardan beri bugün yarın, bugün yarın diyerek oyaladılar. Pazartesi günü gidip ben de Savcılığa dekont çıktısı ve konuşmalarla, belgelerle suç duyurusunda bulunup, şikayetçi olacağım. Buradan da Savcılık görüyorsa eğer, bir an önce soruşturma başlamasını talep ederim” dedi.

“Müge Anlı’ya Çıkacağım”

İsmini vermek istemeyen bir başka mağdur ise; “Tekirdağ Çorlu’da bulunan C.H. isimli şirkete paramı yatırdım fazla kar vaadiyle, 3 aydan beri paramı alamıyorum. Muhatap olacak kimse de yok. Şirketi kapatıp gitmişler, kimse yok ortada. Yetkililerden yardım istiyoruz. Savcılığa verdim ben, bütün bakanlara mesaj atacağım, yardım isteyeceğim. Olmadı Müge Anlı’ya çıkıp yanıltıldım diye başvuru yapacağım” dedi.

    “Mağduriyetimizin Giderilmesini İstiyorum”

Mağdurlardan Adnan adlı kişi ise; “C.H. holdinge yatırım amaçlı yatırdığım parayı geri alamıyorum. Şirket yetkilileri ile görüşmemde Cuma günü dendi, sonrası haftaya dendi. Sonraya Ekim 10 dendi ve hala gelen giden bir ödeme yok. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyorum” dedi.

Paradan Ümidi Kestiler

Esen adlı mağdur; “Ben de bugün suç duyurusunda bulundum dekontlar ve konuşmalarla. Parayı zaten alacağımız yok, bari neredeyse bulunup içeri atılsınlar” dedi.

3 Aydır Hep Oyalıyorlar

İsmini vermek istemeyen bir başka mağdur ise; “C.H. yatırım şirketine 3 ay önce paramı yatırdım. 3 aydan beri alamıyorum, hep oyalıyorlar. Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacağım. Benim gibi mağdur olup, yanıltılmış binlerce insan var. Buradan da Savcılık mesajlarımızı görüyorsa soruşturma başlatmalarını arz ederim” dedi.

+1
5
+1
4
+1
5
+1
6
+1
7
+1
1

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu