Çorlu

ÇORLU’DA 60 BİN TON ASFALT SERİMİ YAPILDI

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 2021 yılında kent genelinde yürüttüğü asfalt, kaldırım ve yol çalışmaları kapsamında 132 bin metrekare kilit taşı ve yaklaşık 60 bin ton asfalt serimi gerçekleştirdi.

 

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, 2021 yılında yoğun bir mesai gerçekleştiren Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yıl boyunca yaptıkları çalışmalar ile göz doldurduğunu belirterek geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen yol ve kaldırım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

2021 yılı içinde yol, kaldırım ve asfalt çalışması yapan ekiplerin yanı sıra jet çözüm ve menhol ekiplerinin de yoğun mesai harcadığını belirten Başkan Yardımcısı Tunçcan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“325 Bin Ton Yol Dolgu Malzemesi Serimi Yapıldı”

 

“Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz yoğun bir yılı geride bıraktı. 2021 yıl içerisinde 11 farklı mahalledeki 83 cadde ve sokakta çalışma yürüten ekiplerimiz bu çalışmalar kapsamında 180 bin metrekare sathi kaplaması, 24 mahallede 325 bin ton yol dolgu malzemesi serim çalışması tamamladı ve 22 mahallede ise 59 bin 284 ton asfalt serim çalışması yaptı.

 

“10 km’lik Bisiklet Yolu Tamamlandı”

 

Asfalt çalışmalarının yanı sıra 12 mahallede yer alan 73 cadde ve sokakta 132 bin metrekare kilit taşı ile yol ve kaldırım çalışması gerçekleştiren ekiplerimiz 3.5 kilometre uzunluğundaki bisiklet yolu yapım çalışmalarını tamamladı. Belirlenen güzergâhlarda ise bisiklet yolu yapım çalışmalarına devam ediyoruz.

 

“2022 Yılında da Yoğun Çalışacağız”

 

Menhol ekiplerimiz yıl içerisinde araç trafiğinin yoğun olduğu güzergâhlarda 200 adet menhol kapağını yol kotuna sıfırlarken, Jet Çözüm Ekibimiz ise 18 mahallede 407 nokta ve 21 bin 963 metrekarelik alanda 5 bin 271 ton asfalt ile bakım, onarım ve yenileme çalışması gerçekleştirdi.

 

“Okullarımız ve Kurumlarımızın Yanındayız”

 

Ekiplerimiz ayrıca başta okul bölgeleri olmak üzere yollarda ikaz işaretleri ile yaya geçidi boyama çalışmalarını sürdürüyor. Yine okullarımızdan gelen talepleri de yerine getiren ekiplerimiz okul bahçelerinde oyun alanları başta olmak üzere bahçe duvarlarının boyama çalışmalarını da tamamladılar. İhtiyaç duyulan her an kamu kurum ve kuruluşlarımızdan gelen talepleri de karşılamayı da sürdürüyoruz. Halkımızdan gelen talepleri de planlamalarımıza dâhil ederek daha güzel bir Çorlu için çalışmalarımızı 2022 yılında da yoğun bir şekilde devam ettireceğiz.”

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu