ÇorluDeprem

Çorlu’da 5 Okul Deprem Nedeniyle Boşaltıldı

Çorlu’da muhtemel bir depreme karşı okullarda güçlendirme çalışmaları başladı. Buna göre Çorlu’da 5 okul boşaltıldı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Çorlu’da muhtemel bir depreme karşı okullarda güçlendirme çalışmaları başladı. Buna göre Çorlu’da 5 okul boşaltıldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilin etkilendiği depremde çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybederken, çok sayıda vatandaşımız da yaralanıp hastanelerde tedavi altına alındı.

Bu depremin yaralarının sarılabilmesi için tüm Türkiye birlik ve beraberlik içinde çaba sarf ederken, uzmanlar da ‘Deprem değil, bina öldürür’ gerçeğini bir kez daha ortaya koydu.

İkinci derece deprem bölgesi olan Çorlu’da bulunan bazı okullarda olması muhtemel bir depreme karşı dayanıklı hale getirilebilmesi için güçlendirme çalışmalarına başlandı.

Tekirdağ Valiliğinin kararıyla yapılan çalışma kapsamında boşaltılan okulların ders göreceği yeni okullar ise şu şekilde belirlendi:

Şahinler Ortaokulu öğrencileri Şehit Hamza Çavuş İlkokulunda, 75. Yıl Bedia Süleyman Serpicioğlu Ortaokulu öğrencileri Çorlu Ticaret Ve Sanayi Odası İlkokulunda, Uncular Süleyman Peker İlkokulu öğrencileri Mehmetçik İlkokulunda, Atakent İlkokulu öğrencileri Mimar Sinan Anadolu Lisesi’nde, Gazi İlkokulu öğrencileri Yavuz Sultan Selim Ortaokulu’nda ders görecek.

 

+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu