Yaşam

ÇORLU SAVCISI FETÖ’DEN İHRAÇ EDİLDİ


Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Mesut Emre ve Çorlu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Çelebi ile Sayıştay’dan bir başdenetçi ve iki denetçi yardımcısı, FETÖ’yle…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Mesut Emre ve Çorlu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Çelebi ile Sayıştay’dan bir başdenetçi ve iki denetçi yardımcısı, FETÖ’yle bağlantılı oldukları gerekçesiyle meslekten ihraç edildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu ile Sayıştay Başkanlığı’nın meslekten çıkarma kararları Resmi Gazete’de bugün yayınlandı.

Buna göre; 194090 sicil numaralı Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Mesut Emre ve 215195 sicil numaralı Çorlu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Çelebi ile Sayıştay Başdenetçisi Yusuf Yazıcı, Denetçi Yardımcısı Mehmet Değer ve Denetçi Yardımcısı Mehmet Emin Aksoy, FETÖ/PDY bağlantıları sebebiyle meslekten çıkarıldı.

2018 VE 2019 YILLARINDA ATANMIŞLAR

Çorlu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Çelebi’nin, savcı adayı olarak Ekim 2018’de, Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Mesut Emre’nin ise Haziran 2019’da atanmış olması dikkat çekti. İki savcı, yapılan araştırma, soruşturma ve ByLock mesaj incelemeleri sonucunda, FETÖ/PDY’yle iltisaklı ve irtibatları olduğu gerekçesiyle oybirliğiyle ihraç edildi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu