Ergene

Çorlu Mühendislik Fakültesi İle İş Birliği Protokolü İmzalandı

Çorlu Mühendislik Fakültesi İle İş Birliği Protokolü İmzalandı Ergene Belediyesi Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ile birlikte…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Çorlu Mühendislik Fakültesi İle İş Birliği Protokolü İmzalandı

Ergene Belediyesi Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ile birlikte emisyonlardan kaynaklı koku şikâyetlerinin izlenebilmesi ve raporlanmasını sağlamak amacıyla karşılıklı iş birliği protokolü imzaladı.

Ergene’de Kokuya Sebep Olan Emisyonların Kontrolü İzlenecek

Ergene Belediyesi ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlık makamında gerçekleştirilen programa Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cebeci, Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, proje yürütücüsü Arş. Gör. Dr. Can Burak Özkal, Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürümü İsmail Durak ve Ergene Belediyesi Çevre Mühendisi Gamze Gezici katıldı.

Toplantıda Çorlu Mühendislik Fakültesi ile Ergene Belediyesi arasında yakın gelecekte yürütülebilecek proje işbirlikleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Ardından Tekirdağ Namık Kemal  Üniversitesi  Çorlu Mühendislik Fakültesi ile “Emisyonlardan Kaynaklı Koku Şikâyetlerinin İzlenebilirliği Sağlamada Kullanılacak  Coğrafi Bilgi Sistemleri Destekli Mobil Uygulama ve Bildirim Yönetim Paneli Geliştirilmesi Projesi” kapsamında protokoller imzalandı.

Fakülte Proje Ekibi, Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer Koordinatörlüğünde, Proje yürütücüsü  Arş. Gör. Dr. Can Burak Özkal ve Burak Sevinç’ten oluşmakta.

Hizmete konu olan mobil uygulama ve bildirim yönetim paneli geliştirilmesi kapsamında eğitimler verildikten sonra, uygulamanın kullanıcılar ile mobil uygulama aracılığıyla kullanılması ve yaygınlaştırılması için çalışmalar yürütülecek.

Ergene Belediyesi ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı arasında gerçekleşen imza protokolünün ardından mobil uygulama ve bildirim yönetim panelinin Ergene halkı ve Ergene Belediyesi tarafından kullanıma hazır hale getirilmesi için çalışmalar hızla başladı.

Halkımızın Yaşam Kalitesini Yükseltmek Adına Çalışmalarımıza Devam Edeceğiz

Konu ile ilgili olarak Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel yapmış olduğu açıklamada, “Ergene Belediyesi olarak Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ile birlikte emisyonlardan kaynaklı koku şikayetlerinin izlenebilmesi ve raporlanmasını sağlamak amacıyla protokol imzaladık. İmzalanan protokolde Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer hocamıza Tekirdağ’ımızın coğrafi işaret almış olan meşhur Velimeşe bozamızdan ikram ettim. Yapılan sözleşme neticesinde mobil uygulama ile vatandaşlarımızdan gelen bildirimler doğrultusunda koku sorunu çözmede tedbir ve yaptırımlar geliştirilecektir. Ergene halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu