Çorlu

Çorlu Kitap ve Kırtasiye Fuarı Kitapseverleri Ağırlıyor

11. Geleneksel Çorlu Kitap ve Kırtasiye Fuarı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle açılış programı gerçekleştirildi.

8-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 11. Çorlu Kitap ve Kırtasiye Fuarı, Çorlu halkının büyük ilgisiyle karşılaştı. Her güne farklı yazarların imza günü ve söyleşileriyle eşlik ettiği fuarda açılış günü düzenlenen etkinlikler beğeni topladı.

Açılış günü 10 Eylül 2023 Pazar günü yazar Ahmet Ümit’in imza gününe Çorlu halkı yoğun bir katılım gösterdi. Saatler 17.30’u gösterdiğinde ise Çorlu Belediyesi Kent Orkestrası’nın müzik dinletisi başladı. Saat 18.00’de ise Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Çorlu Okulları öğrencilerinden oluşan koro ve dans gösterisi izleyicilerinden büyük alkış aldı.

Törende konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt şunları söyledi: “Her yıl, kitaplarla ve kırtasiye ürünleriyle olan önemli buluşma, toplumumuzun kültürel zenginliğini ve bilgiye erişimini artırma amacını taşıyor. Kitaplar, bize düşünce dünyalarını genişletme, hayallerimize yolculuk etme ve yeni bilgiler edinme fırsatı sunuyor.

Aynı şekilde, kırtasiye ürünleri de yaratıcılığımızı ortaya koymamıza yardımcı oluyor. Dolayısıyla, bu fuar sadece bir ticaret etkinliği değil, aynı zamanda kültürel ve eğitimsel bir deneyim sunma amacı da taşıyor.

Kitap Fuarımız yıllar içerisinde Çorlu’muzla birlikte büyümüş ve gelişmiştir. Bugün, 11 yıldır Çorlulu vatandaşlarımızı kitaplarla ve yazarlarla buluşturuyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Kentimizde kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla başladığımız, yıllar içerisinde büyüyüp gelişerek bugüne ulaşan ve her yıl daha ileriye taşıdığımız Kitap Fuarı’mıza bu yıl da önemli yazarlarımız ve birçok yayınevimiz katılıyor.

İlgili Makaleler

Fuarımızı birlikte hayata geçirdiğimiz Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’na, Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na, Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Çorlu Okulları’na teşekkürlerimi sunuyorum. Kentimiz ile ilgili birlikte karar almak, odalarımızın ve başkanlarımızın desteğiyle projeler hayata geçirmek çok kıymetli.

Ayrıca fuara katılan yayınevlerimize, kıymetli yazarlarımıza, esnafımıza ve hazırlık sürecinde katkıda bulunan meclis üyelerimize, belediye çalışanlarımıza da emekleri için teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Açılış programının ardından Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde Yazar Erol Mütercimler’in imza günü ve söyleşisi gerçekleşti. Kitap fuarı 17 Eylül 2023 tarihine kadar Cumhuriyet Meydanı’nda Çorlulu kitapseverleri bekliyor.

Bu haber Çorlu Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu