Çorlu

Çorlu Belediyesi tarafından Yeni Bir Okul Yapılacak

Tekirdağ genelinde devam eden deprem güçlendirme çalışmaları kapsamında yıkım kararı verilen Atatürk İlkokulu ek hizmet binası yerine, Çorlu Belediye Başkanlığı tarafından 5 ek derslikli ilkokul binası yaptırılacaktır. Yapılacak olan okulun protokol imzası atıldı.

5 ek derslikli ilkokul binasının yaptırılmasına dair protokol, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Çorlu Kaymakamı Murat Eren,  Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Kaan Sinan Tohumcu tarafından Çorlu Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda imzalandı.

Protokolün imzalanmasının ardından konuşan Vali Soytürk; “Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a teşekkür ediyorum. 5 ek derslikli ilkokul binası ilimize, ilçemize ve eğitim camiasına hayırlı olsun.” dedi.

Protokol ile mülkiyeti maliye hazinesine ait, Reşadiye Mahallesi’nde bulunan 1.969,50 m2 yüzölçümlü alana (Atatürk İlkokulu B yerine) 5 ek derslik ve idari odalardan oluşacak olan okul binası, çevre düzenlemesi dahil Çorlu Belediyesi tarafından yaptırılarak, bölgedeki derslik ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlanacaktır.

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu