Yaşam

Çorlu Cezaevi’nin İsmi Karatepe Olarak Değişti

Engin – Dilan Polat çiftinin Çorlu’da bulunan cezaevine sevk edilmesinin ardından medyada geniş yer bulan Çorlu Cezaevi’nin ismi değişti. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Gökhan Diktaş, Çorlu Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nün adının Karatepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü olarak değiştirildiğini duyurdu.

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasının ilk olarak yarattığı kamuoyunun ardından Sivil Toplum kuruluşları tarafından da çokça dile getirilen Çorlu Cezaevinin isim değişikliği beklentisi yanıt buldu.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Gökhan Diktaş, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Çiğdem Koncagül ve Mestan Özcan ile birlikte yaptıkları girişimlerin sonuç bularak Çorlu Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nün adının Karatepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü olarak değiştirildiğini duyurdu.

Diktaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Çorlu Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nün isminin değiştirilmesine yönelik kamuoyunda ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızda oluşan beklenti ile konunun Çorlu Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından gündeme getirilmesine istinaden Tekirdağ Milletvekillerimiz Çiğdem Koncagül ve Mestan Özcan ile birlikte yaptığımız girişimler neticesinde Çorlu Cezaevi’nin ismi Adalet Bakanlığımızca alınan karar doğrultusunda Karatepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü olarak değiştirilmiştir. Sayın Bakanımıza ve Bakan Yardımcılarımıza teşekkür ediyorum.” İfadelerimi kullandı.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu