Çorlu

Çorlu Belediyesi’nde İşçiler Sandık Başına Gidip Grev Kararı Aldı

 TEKİRDAĞ’ın Çorlu Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden sonuç çıkmayınca Belediye İş Sendikası grev kararı aldı. Kararın ardından bugün işçiler arasında sandıklar kurularak yapılan oylamada 133 kişi ‘greve hayır’, 437 kişi ise ‘evet’ oyu kullandı.

Çorlu Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden sonuç çıkmadı.

Bunun üzerine sendika 8 Nisan’da grev kararı aldı. Sendikalı işçiler arasında greve çıkılıp çıkılmayacağı yönünde işçilerin oy kullanmasına karar verildi.

Çorlu Belediyesi Düğün Salonu’nda sandıkların kurulmasıyla yapılan oylamada 574 kişi oy kullandı. Açılan sandıklardan 133 ‘hayır’, 437 ‘evet’ oyu çıktı, 4 oy geçersiz sayıldı. İşçiler oylama sonunda grev kararı aldı.

Belediye İş Sendikası Çorlu Şube Başkanı İbrahim Özçelik, uzlaşmaya açık olduklarını söyledi.

Bu işi masada bitirmek istediklerini belirten Özçelik, “Grev bizim için bir amaç değil araçtır. Herkese hayırlı olsun. Biz, Çorlu Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt’a güveniyoruz ve bu işi masada bitireceğimize inanıyoruz. Bu bizim yasal hakkımızdı, grev oylaması yaptık ve arkadaşlar greve evet dediler.

Oylama sonuçlarını Ankara genel merkezimize bildireceğiz. Onların alacağı karar doğrultusunda hareket edeceğiz. Son dakikaya kadar uzlaşmaya ve taleplerimizin değerlendirilmesine açığız. Bunu da yönetimden talep ediyorum. Arkadaşlarımın buradaki amacı işi durdurmak ya da hizmette aksama yaşanması değil. Bizler işimize sahip çıkıyoruz, hala görevimizin başındayız. Bu işi de masada bitirmek istiyoruz” diye konuştu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu