Yaşam

ÇOMÜ’de, Keşan’ın deprem riski ile ilgili toplantı yapıldı

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ), Edirne’nin Keşan ilçesinin deprem riskiyle ilgili toplantı düzenlendi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ÇOMÜ Deprem Araştırma Merkezi’nde Keşan’ın depremselliği konusunda düzenlenen toplantıya katıldı. ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Bekler’in sunumunun ardından, Keşan merkez ve mücavir alanları zemin tanımı, karotlu sondaj çalışması, jeofizik çalışma zemin parametreleri, yeraltı suyu ve riskli alanlar, yeraltı radar çalışması, jeofizik ve jeolojik tabanlı saha çalışmaları, harita oluşturulması maddeleri görüşüldü.

Mustafa Helvacıoğlu, ilçenin deprem riskine karşı ÇOMÜ ile işbirliği içinde çalışmalar yapacaklarını ve bu konuda ilk adımın atıldığını söyledi. Helvacıoğlu, Keşan’da gerçekleştirilen deprem çalıştayı sonrasında akademisyenlerle fikir alışverişinde bulunduklarını belirterek, ilçenin depremselliği noktasında üniversitelerden bilimsel düşünce desteği aldıklarını ifade etti. Toplantıya, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünal, Keşan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personelleri Oya Saçar ve Güliz Uslun Esenler de katıldı. Helvacıoğlu ve beraberindekiler, toplantının ardından ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ı ziyaret etti. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu