Çorlu

Çocuk Parkları Alkolik Yuvası!

Çorlu’da alkolikler zaman, mekan ve yer farketmeden içki içmeye devam ediyor. Çorlu’da özellikle akşam saatlerinden itibaren çocuk parklarında içilen alkoller ve sonrasında bırakılan şişeler, çocuklarını parka getiren anne ve babaların tepkilerine neden oluyor.

Hemen hemen şehir merkezinin her alanında içilen ve sonrasında ise bırakılan alkol şişeleri çocuklarını parka getiren anne ve babaların tepkilerine neden oldu.

Cam alkol şişelerinin kırılarak atıldığını ifade eden ebeveynler, çocuklarının zarar görmesinden endişe duyduğunu ifade etti. Hem çocuklar için kötü alışkanlığa özendirme eylemi olduğu hemde zarar görme olasılığının yüksek olduğunu ifade eden anne babalar parklarda alkol alanlara cezai işlem yapılması gerektiğini söyledi.

Gazetemiz Çorlu Aktüel ve internet sitemiz Çorlu’da Haber’e konuşan anne babalar:” Biz çocuklarımızı parka götürmeye çekinir olduk. Havalar kararınca alkol kullananlar buralara geliyor ve çöplerini atmadan gidiyor. Oyun gruplarının üzerinde alkol şişelerini bırakıyorlar. Yada cam şişeleri kırıp atıyorlar.

Çocuğum elini kesse bunun sorumlusu kim olacak? Ben çocuğumun kötü alışkanlığı olmasın, özenmesin diye argo kelime bile kullanmıyorum. Alkollü içeceklerin adını ağzıma bile almıyorum” dedi.

Çorlu’da bu duruma en yakın örnek ise Hürriyet Mahallesi’nde Bulunan Bisiklet Kafede meydana geldi. Bazı kendini bilmez alkolikler, çocuk oyun grupları üzerinde alkol şişesini bıraktığı kaydedildi.

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu