Çorlu

Çocuk Meclisi´nin Yeni Üyeleri Bir Araya Geldi

Çocukların yaşadıkları kentin geleceğine yönelik projelerde ve toplumsal yaşamanın her alanında söz sahibi olabilmeleri amacıyla hayata geçirilen Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi’nin yeni üyeleri tanışma toplantısında bir araya geldi.

Çorlu Belediyesi tarafından planlanarak Çorlu Kaymakamlığı ve Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında hayata geçirilen Çocuk Meclisi tanışma toplantısına Çorlu’da eğitim-öğretim veren 10-14 yaş grubu resmî ve özel okul öğrencileri katıldı.

“Çocuklarımızın Fikirlerine Değer Veriyoruz”

10 Ocak 2020 tarihinde pandemi öncesinde kurulan ilk meclisin ardından yeni bir meclis kurulduğunu belirten Başkan Sarıkurt, “Bugün yeni bir Çocuk Meclisi için sevgili çocuklarımızla bir tanışma toplantısı gerçekleştirdik. Çocuklarımızın taleplerini ifade edebilmeleri, projelerde ve yeniliklerde aktif rol alabilmelerine olanak sağlayacak olan Çocuk Meclisi projemiz ile kentimizi çocuklarımızın pırıl pırıl fikirleriyle daha da güzelleştireceğiz. Çocuklarımızı seviyoruz ve onların fikirlerine değer veriyoruz. Çocuk dostu bir kent olmaktan dolayı gururluyuz. Mecliste görev alacak sevgili çocuklarımıza şimdiden teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Onları destekleyen değerli ailelerini de sevgili çocuklarımıza verdikleri destekten dolayı kutluyorum.” dedi.

Önerilerde Bulundular

Toplantıda çocuklarla tek tek tanışarak sohbet eden, Çorlu ile ilgili görüş ve hayallerini anlatmalarını isteyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, çocukların hayallerine ışık tutarak kente çocukların gözlerinden bakmaya çalıştıklarını söyledi. Çocuklar yaşadıkları mahalle ve bölgelerde tespit ettikleri ihtiyaçların yanı sıra çeşitli önerilerde bulundular.

İlk Toplantı 7 Ekim’de

Tanışma toplantısının ardından ilk Çocuk Meclisi toplantısının 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başlamasını takiben 7 Ekim 2022 Cuma gününde yapılmasına karar verildi. Çocuk Meclisi her ay (ocak, şubat, mart, nisan, mayıs, ekim, kasım ve aralık) gerçekleştirilecek ve okulların açık olduğu süre zarfında toplanarak gündeme dair kararlar alınacak.

Bu haber Çorlu Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu