Asayiş

Çıkan Yangında Ekili 30 Dönüm Alan Zarar gördü

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde çıkan yangında 30 dönümü ekili, 50 dönüm alan zarar gördü. Marmaraereğlisi ilçesine bağlı Çeşmeli…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde çıkan yangında 30 dönümü ekili, 50 dönüm alan zarar gördü.

Marmaraereğlisi ilçesine bağlı Çeşmeli Mahallesi mevkisinde bir buğday tarlasında yangın çıktı. Alevlerin rüzgarın da etkisiyle hızla yayılarak kanola tarlasıyla otluk alana da sıçradı.

Yangın nedeniyle İstanbul- Tekirdağ kara yolu dumanla kaplanırken, sürücüler yolda ilerlemekte güçlük çekti. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Ekiplere vatandaşlar da destek verdi. Ekiplerin yoğun çabaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yangında 15 dönüm buğday ve 15 dönüm kanola ekili alan ile 20 dönüm otluk ve anız bulunan alan zarar gördü.

Jandarma, yangınla ilgili inceleme başlattı. (DHA)

İlgili Makaleler

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu