Asayiş

Change Tuzağı İle Lüks Arabaları Satmışlar: 4 Tutuklu

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında yurtdışından getirilen araçlara hurda araçların şase numaralarının verilmesi ile yapılan “change” işlemi ile ilgili operasyon düzenledi.

2 LÜKS ARAÇ İLE 6 GÜMRÜK KAÇAĞI MOTOR ELE GEÇİRİLDİ

Yurtdışından getirilen yüksek modelli gümrük kaçağı araçların, ülkemizden temin edilen hasarlı Yüksek Modelli araçların Motor ve Şasi numaralarını değiştirmek sureti ile CHANGE (ÇENÇ) işlemini gerçekleştirdikleri yönünde bilgiler elde edilmesi üzerine bu şahısların tespit edilerek deşifre edilmesi ve araçların ele geçirilmesi amacıyla yapılan çalışmada 2 adet Gümrük Kaçağı araç ile çeşitli markalarda 6 Adet gümrük kaçağı motor ele geçirildi.

Konu ile ilgili tespit edilen 9 şüpheli şahsa yönelik 2 İlde (Bursa ve Tekirdağ) eş zamanlı operasyon yapılırken 7 şahıs yakalandı. 4 şahıs ifadeleri alındıktan sonra Şube Müdürlüğü tarafından serbest bırakılırken 3 şahıs da çıkartıldıkları mahkemece adli kontrol şartı (Yurtdışı Yasağı) ile serbest bırakıldı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu