Tekirdağ

ÇERKEZKÖY’E BÜYÜKŞEHİR’İN ELİ DEĞDİ

ÇERKEZKÖY’E BÜYÜKŞEHİR’İN ELİ DEĞDİ

11/01/2024 10:15:51

Kent estetiğine büyük önem veren ve Tekirdağ’ın çehresini güzelleştirmek amacıyla çalışmalarını titizlikle sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çerkezköy ilçesinde bulunan Narin Kavşağı’nda yaptığı peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarıyla bölgeyi yepyeni bir görünüme kavuşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince il genelinde sürdürülen çalışmalar kapsamında Çerkezköy ilçesi Narin Kavşağı’nda 3 adet zeytin ağacı, 13 adet mavi ponpon servi, 8 adet yeşil spiral servi, 12 adet top süs iğdesi çalısı, 6 adet mazı, 7 adet top şimşir çalısı, 122 adet altuni taflan çalısı, 330 adet çalı şimşir, 8.400 adet mevsimlik çiçek, 14 adet ıhlamur ağacı, 840 adet ligustrum çalısı, 2.120 adet mavi çim dikimi yapıldı. Alanda 525 metrekare de çim ekimi yapıldı.

Bahse konu Narin Kavşağı’na ayrıca; 7 adet ahşap saksı, 7 adet doğal taş saksı, 5 adet dekoratif aydınlatma ve 30 adet de projektör konuldu. 1.042 metre de sulama tesisatının çekildiği alan, yeni ve modern bir görünüme kavuşturulmuş oldu.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “KENTİMİZE YENİ YEŞİL ALANLAR KAZANDIRMAK İÇİN FAALİYETLER YÜRÜTÜYORUZ”

Vatandaşların sosyalleşebileceği ve nefes alabileceği alanları korumak ve güzelleştirmek amacıyla il genelinde aralıksız bir şekilde çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, 11 ilçemizde sahada aktif bir şekilde faaliyet gösteriyorlar. Bir yandan kent estetiğini korumak ve güzelleştirmek için çalışırken, diğer yandan da güzel kentimize yeni yeşil alanlar kazandırmak için faaliyetler yürütüyoruz. Halkımızın huzur ve mutluluğu için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Çerkezköy ilçemizde yapmış olduğumuz yeşil alan ve peyzaj düzenleme çalışmasının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu