Tekirdağ

‘Çekçek’ İle Atık Toplayanlara Dronlu Operasyon

TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, halk arasında ‘çekçek’ diye tabir edilen araçla atık toplayan kişilere yönelik havadan dron destekli operasyon düzenleyerek, 30…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, halk arasında ‘çekçek’ diye tabir edilen araçla atık toplayan kişilere yönelik havadan dron destekli operasyon düzenleyerek, 30 araca ile geri dönüştürebilir atıklara el koydu.

Süleymanpaşa Beledilezi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk arasında ‘çekçek’ diye tabir edilen araçlarda ruhsatsız olarak geri dönüştürülebilir atık toplayan kişilere yönelik havadan dron destekli operasyon düzenledi.

Metruk binaya yönelik düzenlenen operasyonda çoğunluğunu Afganistan uyruklu kişilerin kullandığı tespit edilen 30 araç ile geri dönüştürülebilir atıklarla dolu çok sayıda çuvala el koyuldu.

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, belediye tarafından titizlikle yürütülen Sıfır Atık uygulamasının önemine değinilerek, geri dönüştürülebilir atıkların çevreye zarar vermeden ekonomiye geri kazandırılmasının yanı sıra bu faaliyetleri yürüten işletmelerin de denetime tabi olduğu ve yönetmeliklere uygun şekilde geri dönüştürülebilir atıkların bertaraf edilmesi için kontroller gerçekleştirildiği ifade edildi.

TEKİRDAĞ, (DHA)

 

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu