Yaşam

Çanakkale’ye yürüyen gazi torunu, Keşan’da

Ünsal YÜCEL/ KEŞAN (Edirne), (DHA)- TOKAT Onbeşli Torunları Derneği Başkanı ve gazi torunu Saffet Gümüş, Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yılında şehitler…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ünsal YÜCEL/ KEŞAN (Edirne), (DHA)- TOKAT Onbeşli Torunları Derneği Başkanı ve gazi torunu Saffet Gümüş, Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yılında şehitler anısına, İstanbul’dan Çanakkale’ye başlattığı yürüyüşte Edirne’nin Keşan ilçesine ulaştı.
Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yılı için şehitler anısına, elinde Türk bayrağı ile 7 gün önce İstanbul’un Bağcılar ilçesinden yürümeye başlayan Saffet Gümüş, Keşan’a ulaştı. Gümüş, ‘Torundan Dedeye Vefa Yürüyüşü’nün bu yıl 5’incisini yaptığını söyledi. Gümüş’ü ilçe girişinde Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu karşıladı. Saffet Gümüş, Uslu’ya Türk bayrağı motifli tablo hediye etti. Uslu, Gümüş’ün, Bağcılar’dan 4 Mart’ta yola çıktığını belirterek, “Bugün de Keşan’da misafirimiz. Kendisini karşılayarak, ‘Hoş geldin’ dedik. Bu çıkmış olduğu yolculuğun hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah selametle Çanakkale’ye ulaşır” dedi.
​Saffet Gümüş ise Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’den aldığı bayrağı 18 Mart’ta Çanakkale’de yapılacak törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edeceğini söyleyerek, “Allah, bizlerden Çanakkale ruhunu eksik etmesin. Bundan 1 ay önce 10 ilimizde binlerce kardeşimiz vefat etti. Allah, mekanlarını cennet etsin. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu topraklar, bu bayrak güzel. Bunun kıymetini bilelim. Çünkü bu topraklar, zor şartlar altında kazanıldı. Bundan 108 yıl önce atalarımızın, dedelerimizin tek sevdaları vardı; bayrak inmesin, ezan dinmesin. Bize bu güzel vatanı yurt kıldılar. Biz de torunları olarak emanetlerine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Yaraları birlikte sarmaya çalışıyoruz. Bundan 108 yıl önce Çanakkale’de, bugün de Diyarbakır’da, Gaziantep’te, Kahramanmaraş’ta, Şanlıurfa’da, Adıyaman’da, Hatay’da, Adana’da yaraları birlikte saracağız. Güçlü bir Türkiye olacağız. Eğer birlikte olursak daha güçlü oluruz. Birlikten kuvvet, ayrılıktan azap olur. Yolumuz; şehitler yolu, Çanakkale yolu. Bizim onlara borcumuz çok. Bir nebzede olsa gelecek nesillere vatan ve bayrak sevgisini verebiliyorsak ne mutlu bize, diyoruz” diye konuştu. 

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu