Tekirdağ

BÜYÜKŞEHİRDEN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜNE ÖZEL ETKİNLİK

BÜYÜKŞEHİRDEN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜNE ÖZEL ETKİNLİK 03/04/2022 17:16:22 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Tekirdağ Otizm Derneği işbirliğinde organize edilen Otizm…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

BÜYÜKŞEHİRDEN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜNE ÖZEL ETKİNLİK


03/04/2022 17:16:22

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Tekirdağ Otizm Derneği işbirliğinde organize edilen Otizm Farkındalık Günü Etkinliği, Sahil Dolgu Alanında geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi. `Dünya Otizm Farkındalık Günü’ dolayısıyla hazırlanan programda, otizmli çocuklar eğlenceli oyunlar ve çeşitli aktiviteler eşliğinde hem sosyalleşme hem de spor yapma imkanı buldu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı İsa Karadağ, Dünya Otizm Farkındalık Günü’nün farkındalığını ortaya koymak amacıyla güzel bir etkinlikte bir araya geldiklerini söyledi. Pandemi sürecinden en fazla etkilenen grup olan otizmli çocuklar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla `Dünya Otizm Farkındalık Günü’ münasebetiyle hazırlanan programda, hem enerjilerini attı hem de doyasıya eğlendi. Sahil Dolgu Alanda buluşan otizmli çocuklar ve aileleri, kendileri için özel olarak oluşturulan alanlarda açık hava etkinlikleri, atölye çalışmaları, spor aktiviteleri ile oldukça keyifli vakit geçirme imkanı buldular.

Başkan Albayrak: “Bu Anlamlı günde otizmli çocuklarımız ve ailelerinin yanlarında olarak hem onların keyifli vakit geçirmesini hem de toplumda farkındalık oluşturmayı amaçladık”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak toplumun her kesimine yönelik farklı etkinlikler yaptıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Otizm Derneği ile ortaklaşa düzenlediğimiz etkinliğe katılan ailelere ve çocuklara teşekkür ediyorum. Otizmli çocuklar bizim değerimizdir. Aileleri büyük bir özveriyle onlara bakıyor. Biz de böylesine anlamlı bir günde otizmli çocuklarımız ve ailelerinin yanlarında olarak hem onların keyifli vakit geçirmesini hem de bu konuda toplumda farkındalık oluşturmayı amaçladık” dedi.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu