Tekirdağ

Emeklilere Pazar Desteği: 12 Bin TL

Büyükşehir Emeklilerin Yanında

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yaşanan ekonomik krizin etkilerini azaltmak, emeklilerin bütçesine katkı sunmak ve harcamalarına bir nebze de olsa destek olmak için ‘Emeklilere Pazar Desteği’ projesini hayata geçirdi. Buna göre, emekliler 12 Bin TL pazar desteği alacak.

Bu kapsamda, yüksek enflasyon karşısında ezilen, temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken emekli vatandaşları desteklemek amacıyla uygulamaya koyulan ‘Emeklilere Pazar Desteği’ için başvurular başladı.

Proje kapsamında, dar gelirli/muhtaç emeklilerin pazar alışverişlerine 6 ayda 1 kez 6.000 TL olmak şartıyla senelik toplam 12.000 TL pazar desteği ödemesi yapılacak ve ödemeler sosyal destek kartı üzerinden yatırılacak.

Destek paketinden yararlanmak isteyen ve Tekirdağ il sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi emekli vatandaşlar başvuru ve detaylı bilgi için https://sosyal.tekirdag.bel.tr internet sitesini ziyaret edebilirler.

BAŞKAN DR. CANDAN YÜCEER: “YAŞAMIN HER EVRESİNDE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak dayanışma ağıyla tüm kenti saracaklarını ve toplumun her kesiminin yanında olacaklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Vatandaşlarımızın hayatına dokunan, yaşanan ekonomik krizin etkilerini azaltacak sosyal projelerle Tekirdağ’ımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, emekli hemşehrilerimizin bütçesine katkı sunmak, bir nebze de olsa harcamalarına destek olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, ilk olarak ihtiyaç sahibi emeklilerimize destek paketimizi hayata geçiriyoruz.

Güçlü Tekirdağ’da hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, güçlü Tekirdağ’da hiçbir genç gelecek kaygısı taşımayacak, güçlü Tekirdağ’da hiçbir kadın kendini güvensiz hissetmeyecek, güçlü Tekirdağ’da hiçbir kimse kendini kimsesiz, sahipsiz hissetmeyecek. Yaşamın her alanında her evresinde tüm hemşerilerimiz Candan Başkanlarını yanlarında görecekler demiştik. Şimdi bunun gereğini yerine getiriyoruz.

6 ayda 1 kez 6.000 TL olmak üzere ihtiyaç sahibi emeklilerimize yılda 12.000 TL maddi destek vereceğiz. Şartları uyan tüm emekli hemşehrilerimiz sosyal yardımlardan yararlanmak için https://sosyal.tekirdag.bel.tr internet adresinden online olarak başvurularını yapabilirler. Gücünü halktan alan halkçı belediyecilik anlayışıyla, her yaştan hemşerimizin huzurla ve sağlıkla yaşam süreceği bir Tekirdağ için çalışıyoruz. Bu hedef doğrultusunda umudumuz, sevgimiz ve Tekirdağ aşkımız her zaman bizlere rehber olacak.” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu