Tekirdağ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN DEPREM HAFTASINDA AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN DEPREM HAFTASINDA AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ 01/03/2022 14:25:28 Kurulduğu günden bu yana olası bir deprem anında yapılması gerekenler ile…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN DEPREM HAFTASINDA AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ


01/03/2022 14:25:28

Kurulduğu günden bu yana olası bir deprem anında yapılması gerekenler ile ilgili 200 bine yakın kişiye eğitim veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bu konuda Türkiye’de öncü belediye olmaya devam ediyor. Bu kapsamda 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Uzunköprü Belediyesi ile birlikte Deprem Simülasyon Tırında eğitim verilecek.

2 gün boyunca sürecek olan eğitimler kapsamında Uzunköprülü vatandaş ve öğrencilere Deprem Simülasyon Tırında olası bir deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenler anlatılacak. Eğitimler 3 Mart tarihinde Çorlu ilçesinde, 4 Mart tarihinde Saray ilçesinde, 7 Mart tarihinde ise AFAD’la birlikte Süleymanpaşa ilçesinde yapılacak eğitimler ile devam edecek.

Başkan Kadir Albayrak: “Deprem Değil, Tedbirsizlik Öldürür”

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ” Tekirdağ deprem bölgesinde yer alıyor.  Bu nedenle hem deprem öncesinde yapılacaklar hem de deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili hazırlıklı olmalıyız. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu gerçekten hareketle birçok önemli çalışmayı hayata geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. Deprem Simülasyon Tırımızla bugüne kadar 200 bine yakın vatandaşımıza eğitim verdik. Bu eğitimleri kendi ilimiz dışında komşu il ve ilçelerde de gerçekleştiriyoruz. Unutmayalım ki deprem değil, tedbirsizlik öldürür” dedi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu