DepremTekirdağ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ


22/02/2022 10:38:59

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kurulduğu günden bu yana Tekirdağ’ın deprem bölgesinde yer aldığı gerçeği ile hareket ederek önemli çalışmaları hayata geçiriyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı’nın 2022 yılını “Afet Tatbikat Yılı” ilan etmesi sebebiyle Şarköy ilçesinde Afet Farkındalık Eğitimlerine başlandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığının 2022 yılını “Afet Tatbikat Yılı” ilan etmesi nedeniyle Şarköy ilçesinde 5 günde 5 farklı okulda afet farkındalık eğitimlerini hayata geçirdi.  Tekirdağ AFAD ve Şarköy Arama Kurtarma Derneği (ŞAKUD) işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimlerde öğrencilere olası bir afet öncesinde ve sonrasında neler yapılması gerektiği hakkında eğitimler veriliyor. Ayrıca eğitimler kapsamında Büyükşehir Belediyesi’ne ait Deprem Simülasyon Tırında öğrenci ve vatandaşlara olası bir deprem anında yapılması gerekenler canlandırma yolu ile anlatılıyor.  25 Şubat tarihine kadar sürecek olan Afet Farkındalık Eğitimleri;  22 Şubat’ta Evrenbey İlkokulu, 23 Şubat’ta Büyükşehir Belediyesi Atatürk İlkokulu, 24 Şubat’ta Şehit Öğretmen Neşe Alten İlkokulu, 25 Şubat’ta ise Şarköy Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilecek.

Başkan Kadir Albayrak: “Deprem Değil, Tedbirsizlik Öldürür”

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak depreme hazırlık çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Yapılan tüm hazırlıklar ile olası bir deprem sonrasında can ve mal kaybını en düşük seviyeye indirmeyi hedefliyoruz. Tekirdağ deprem bölgesinde yer alıyor. Bu nedenle hem olası bir deprem anında yapılacaklar, hem öncesinde alınacak önlemler hem de afet sonrasında yapılacaklar ile ilgili çok önemli çalışmaları hayata geçirdik. Şarköy ilçemizde gerçekleştirdiğimiz Afet Farkındalık Eğitimlerinin ilk gününde 700 kişiye ulaştık. 5 gün sürecek olan eğitimlerde toplamda 3 bin öğrenci ve vatandaşa eğitim verilmesi planlanıyor. Eğitimlere katılan tüm öğrenci ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki deprem değil, tedbirsizlik öldürür” dedi.

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu