Tekirdağ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜRETİCİLERE DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Tekirdağ’ın tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyelini daha da yukarı taşıyan proje ve yatırımlara imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, önemli bir projeyi daha hayata geçirerek üreticilere yem ezme makinesi dağıtımı gerçekleşirdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan proje kapsamında Malkara ilçesine bağlı Gözsüz, Ahievren, Hereke, İbribey ile Hayrabolu ilçesi Şalgamlı mahallesindeki üreticilere Yem Ezme Makinası verildi.

Başkan Kadir Albayrak, “Şehrimizin tarım ve hayvancılık alanında kalkınması için büyük özveri içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

Yem Ezme Makinesi Dağıtım törenine konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Hayvancılıkta karlılık; sağlıklı hayvan, kaliteli ve ekonomik yem hammaddeleri seçimi ve yemleme programının doğru yönetimi ile olmaktadır. Hayvancılıkta karlılığı etkileyen ve çözülmesi gereken hususların başında maliyeti en çok etkileyen besleme giderleri gelmektedir. Hayvancılıkta en fazla yer tutan besleme maliyetlerini düşürülecek ve kaliteli beslemeye yardımcı olunması amacıyla mahalledeki hayvan sayıları dikkate alınarak, Gözsüz, Ahievren, İbribey, Hereke ve Şalgamlı Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine yem ezme makinası desteği verilmesi kararlaştırılmıştır. Böylece hayvancılığımız daha karlı hale gelecek ve gelişecektir. Projenin ekonomik olarak sağlayacağı toplam katkı miktarı 7.629.150 TL’dir. Şehrimizin tarım ve hayvancılık alanında kalkınması için büyük özveri içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Törende Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, Tekirdağ Bölgesi Tarım Kooperatif Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, Malkara ve Hayrabolu Tarımsal Kalkınma Kooperatif başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu