Tekirdağ

Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanlarına Sıcak Bir Yuva İmkânı Sunuyor

Geniş hizmet yelpazesiyle örnek bir belediyecilik hizmeti sergileyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa ilçesinin Karacakılavuz Mahallesi’nde inşa ettiği Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ile hayvan dostlara da sahip çıkıyor.

Kentin yüzölçümü en büyük hayvan bakımevi konumunda bulunan Süleymanpaşa Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nin 250 hayvan kapasitesi bulunuyor. Alanında uzman personelin görev aldığı tesiste, hayvan dostların bakımı, tedavisi ve rehabilitasyonları titizlikle yapılıyor.

Toplamda 20 dönümlük bir alan üzerinde inşa edilen ve son teknolojik imkanlarla en iyi koşullarda hizmet veren bakımevi, bölgedeki sokak hayvanlarına sıcak bir yuva oluyor.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “İNSAN ODAKLI, ÇEVREYE DUYARLI, AYNI ZAMANDA HAYVAN DOSTU BİR BELEDİYEYİZ”

Hayvanlara sıcak bir yuva olan Süleymanpaşa Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “İnsan odaklı, çevreye duyarlı, aynı zamanda hayvan dostu bir belediyeyiz. Şehrimizdeki sokak hayvanlarına sıcak ve mutlu bir yuva sunmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kentimizin yüz ölçümü en büyük bakım evi olan tesisimizde, can dostlarımızın bakımından tedavisine; her şeyiyle ilgileniliyor.

Bu büyük ve modern tesisimiz Avrupa standartlarında, kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Unutulmamalıdır ki, hayatı paylaştığımız sevimli dostlarımız için en ideal yer bireylerin veya ailelerin yaşadığı sıcak birer yuvadır.

Tüm hayvanseverleri ve duyarlı vatandaşlarımızı sevimli dostlarımızı sahiplenmeye davet ediyorum. Hayatlarımızı sevimli dostlarımla paylaşalım, mutluluklarımız çoğalarak artsın.” şeklinde konuştu.

150 adet köpek ve 100 adet kedi olmak üzere toplam 250 adet sahipsiz hayvan kapasitesine sahip bakımevi içerisinde, birbirine bağlı ve bağımsız, hayvanların barınabilecekleri ve gerekli tedavilerinin sağlanabileceği alanlar bulunuyor. İdari bina, klinik birimi, 4 adet köpek bakım alanı, 4 adet köpek yaşam alanı, kedi bakım alanı, kedi yaşam alanı, karantina birimi, ısı ve su merkezi ve güvenlik birimi olacak şekilde bölümlendirilen bakımevinde can dostlarımıza en iyi şekilde bakılıyor.

2 adet muayene odası, 2 adet operasyon salonu, laboratuvar, hayvan yıkama-tıraş odası, görüntüleme odası, ameliyathane personel hazırlık, ameliyathane hasta hazırlık, eczane, mama hazırlık odası ve veteriner hekim odasının bulunduğu Klinik Birimi ile sokak hayvanlarımızın tedavileri en iyi şekilde yapılıyor.

Köpek bakım bölümlerinde toplam 66 adet kapalı ve açık alan içeren kafes ve 4 adet mama deposu, köpek yaşam alanları içerisinde ise; kapalı alanda toplam 40 adet kulübe ve hayvanların serbest dolaşabilecekleri 4 bölme çit sistemiyle birbirinden ayrılmış açık alan bulunuyor. Kedi bakım alanında ise; 1 adet ana bakım alanı, 1 adet müşahede odası ve 1 adet ameliyat sonrası bakım odası düzenlenmiş olup kedi yaşam alanı içerisinde ise; kediler için özel tasarlanmış kapalı alan ve çitlerle çevrili açık alan bulunuyor.

Güvenlik Birimi ile de bakımevinin her türlü güvenliği sağlanacak. Açık ve kapalı alanları ile birlikte toplam 20 dönüm alan ile kentin en büyük yüz ölçümüne sahip bakımevi olan tesis ile birlikte bölgedeki sokak hayvanlarına sıcak bir yuva imkânı sunuluyor.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu