DepremTekirdağ

BÜYÜKŞEHİR, ARAMA KURTARMA VE İLK MÜDAHALE FAALİYETLERİNE YÖNELİK TEÇHİZAT KAPASİTESİNİ GENİŞLETTİ

BÜYÜKŞEHİR, ARAMA KURTARMA VE İLK MÜDAHALE FAALİYETLERİNE YÖNELİK TEÇHİZAT KAPASİTESİNİ GENİŞLETTİ


11/11/2021 09:48:42

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, meydana gelebilecek olası bir afet ve acil durumlarda kullanılmak üzere arama kurtarma faaliyetlerine yönelik teçhizat kapasitesini genişletti.

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı 2021 yılı projeleri kapsamında planlanan, olası bir afet veya acil durum halinde vatandaşlarımıza en hızlı ve profesyonel şekilde ilk müdahaleyi gerçekleştirmek ve aynı zamanda arama-kurtarma faaliyetlerine yönelik teçhizat kapasitesini arttırmak amacıyla, arama kurtarma ekipmanları alındı.

Yeni alınan; Bataryalı Teleskopik Kurtarma Silindiri, Üçlü Kaldırma Yastığı Seti, Bataryalı Hidrolik Kombi Kesici Ayırıcı ve Işık Balonu’ndan oluşan arama kurtarma ve ilk müdahale ekipmanları ile teçhizat kapasitesi genişletilmiş oldu.

Başkan Albayrak: “Vatandaşlarımızın can güvenliğine büyük önem veriyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda şekillendiriyoruz”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, afetlere hazırlık çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Başkan Albayrak, “Yeni alınan; arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılacak teçhizatlarla, yerel kaynaklarımız ile yapılacak müdahale kapasitesini arttırarak, yaşanabilecek olası bir afet ve acil durumlarda (trafik kazası, yangın vb.) gerçekleştirilecek müdahalenin en iyi ve en hızlı şekilde sağlanmasını hedeflemekteyiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın can güvenliğine büyük önem veriyoruz ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde elektrik bataryalı kombi ayırıcı kesici ve ram takımından toplam 4 adet, benzin motorlu hidrolik ayırıcı kesici-ram olarak 11 takım olmak üzere toplam 15 takım arama kurtarma ekipmanı bulunmaktadır.

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu