Asayiş

Bunları Yapan İnsan Olamaz! Dövdüler, Denize Atıp Ölümüne Sebep Oldular

Geçtiğimiz hafta 6 Mayıs tarihinde, gece saatlerinde Altınova Mahallesi Hüseyin Arıtepe Sokakta sahipsiz bir kediye yönelik uygulanan insanlık dışı vahşet görüntüleri güvenlik kameralarına yansırken bu vahşeti izleyen herkesin adeta kanını dondurdu.

Hüseyin Arıtepe Mahallesinde sahipsiz kediye yönelik uygulanan bu vahşetin ilk olmadığını beyan eden mahalle sakinleri ve hayvan severler, aynı mahallede yakın zaman aralıklarında farklı sokak hayvanlarına karşı da aynı vahşetin uygulandığını kaydettiler.

Daha bir kaç gün önce arka bacakları tutmayan bir kedinin Altınova sahilinde denize atılarak boğulduğunu belirten semt sakinleri sokak hayvanlarına yönelik bu vahşetin sapık ruhlu kişilerce bilinçli ve planlı biçimde uygulandığı görüşünde olurken, bu konular hakkında birleşerek adli makamlara suç duyurusu biçiminde yansıtacaklarını söylediler.

6 mayıs gece yarısı gerçekleştirilen bu son vahşette ise olayın geliştiği alana hakim güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen duyarlı vatandaşlar olayda iki kişinin yer aldığını ve bu kişilerin kullandıkları aracın da görüntülerde yer aldığını belirttiler.

Olayı haber alan duyarlı hayvan severler gecenin ilerleyen saatinde olay yerine gittiklerinde insanlık dışı vahşete maruz kalan kediyi alarak derhal veteriner hekime yetiştirdiklerini ve yaralı kediye müdehale edildiğini belirtti. Sahipsiz kedinin maruz kaldığı vahşi saldırı sonucu önemli yaralanmalarının olduğunu, dilinin bir kısmının aldığı darbelerle koptuğunu, gözlerinde ve kafa tasında ise ağır hasarların olduğunu söylediler.

Konuyu bu raddede bırakmamakta kararlı oldukları anlaşılan hayvan severler, sahipsiz kediye yönelik bu saldırıda yer alanların güvenlik kameralarındaki görüntüleri ve olay yerindeki farklı kameralardan elde edilecek daha farklı görüntüler sayesinde göz altına alınarak haklarında başlatılacak yasal işlemlerin ardından cezalandırılmaları adına gerekli yasal işlemleri başlayacaklarını beyan ettiler.

Hayvan severler ve çevre sakinleri aynı muhitte sokak hayvanlarına yönelik bu vahşeti sıklıkla tekrarlayan insanlıktan nasibini almamış bu vicdansızarın yakalamaları için emniyet yetkililerinin derhal daha aktif ve yoğun biçimde devreye girmelerini beklediklerinin altını çizdiler.

Dostlarımıza yapılan bu saldırıyı Yrn Medya ve Çorlu’da Haber olarak kınıyoruz. Ayrıca bu vahşete yürek dayanamadığı için güvenlik kamerası görüntülerini yayımlayamadığımızı belirtmek isteriz.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu