Yaşam

Bina Jeneratörlerinin Özellikleri Nedir?

Bina Jeneratörlerinin Özellikleri Nedir? Jeneratörler çok çeşitli iş alanlarında, açık hava organizasyonlarında, kamu kurumlarında, inşaatlarda, teknelerde, bahçelerde veya konutlarda enerji…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Bina Jeneratörlerinin Özellikleri Nedir?

Jeneratörler çok çeşitli iş alanlarında, açık hava organizasyonlarında, kamu kurumlarında, inşaatlarda, teknelerde, bahçelerde veya konutlarda enerji üretmek adına tercih edilir. Son yıllarda insanların gündemine daha çok gelen uzaktan çalışma gibi kavramlar dolayısıyla evde geçirilen süreçte elektrik kesintisi yaşamak büyük olumsuzluklar ortaya çıkarabilir.

Ev veya apartmanlar için de jeneratörlerin yedek veya alternatif enerji kaynağı olarak kullanılması tercih edilebilir. Birçok farklı alanda, çeşitli ihtiyaçlara uygun kapasitelerde üretilen jeneratörler arasından tercih yapmak için ihtiyaç duyulan enerjiyi karşılayabilecek, ulaşılabilir enerji kaynakları kullanan jeneratörler tercih edilmelidir. Sanayi ve endüstriyel alanlarda kullanılan birçok farklı kapasiteye sahip jeneratörler gibi bina jeneratör fiyatları da değişiklik gösterebilir.

Kullanım Alanlarına Göre Jeneratör Kapasiteleri Nelerdir?

Jeneratörlerin enerji kapasiteleri kullanılan yakıt tipine ve çalışma sistemlerine göre değişiklik gösterebilir. Senkronize veya taşınabilir olarak tercih edilebilen jeneratörlerde enerji kaynağı olarak benzin, motorin, doğalgaz, biogaz, rüzgar, güneş benzeri birçok kaynak kullanılabilir. Kullanım alanlarının ihtiyacı doğrultusunda farklı kapasitelerde jeneratörlerin kullanılması mümkündür. Bina jeneratörleri tercih edilirken dikkat edilmesi gereken özellikler aşağıdaki gibidir;

  • Jeneratörün kapasitesi: İhtiyaç duyulan toplam enerji ihtiyacının belirlenmesi ve ihtiyaç duyulabilecek maksimum enerjiyi karşılayabilecek jeneratörlerin tercih edilmesi gerekir. İhtiyaç duyulan enerji belirlenirken bina içerisindeki her dairenin içerisindeki elektronik cihazların watt cinsinden ihtiyaç duydukları enerji belirlenmelidir.
  • İhtiyaç duyulan enerji miktarına göre yakıt tipi seçilmelidir.
  • Kullanım alanlarının ihtiyacına göre sabit, hareketli veya senkron jeneratörler tercih edilebilir.
  • Bina jeneratörlerinin kullanılacağı fiziksel ve coğrafi şartlara uygun olarak seçilmesi gerekir.

Jeneratör Fiyatları

Bina jeneratörlerinin fiyatlarını etkileyen birçok değişken bulunur. Jeneratörlerin kapasiteleri, üretimlerinde kullanılan malzemeler ve döviz kuru gibi birçok sebeple bina jeneratörlerinin

fiyatları değişebilir. Jeneratör tercihi yapılırken ihtiyaç duyulan enerji miktarı ve jeneratörün çalışma prensibi belirlenmeli, profesyonel destek alınarak tercih yapılmalıdır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu