Ergene

Başkan Yüksel’den Ergene’ye Doğal Gaz Müjdesi

Ergen’de sayısız kalıcı eseri hayata geçirerek Ergene halkının kullanımına sunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel şimdi de doğalgaz müjdesi verdi. Ergene’nin köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde kısa süre içerisinde doğalgaz kullanılmaya başlanacak.
Ergene Belediye Meclisi’nin Trakya Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (GAZDAŞ) ile protokol yapılması konusunda Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e yetki vermesinin ardından harekete geçen Ergene Belediyesi bu konuda somut bir adım daha attı ve talep üzerine firmaya yatırım yapacağı bölgelerde 10 yıl süreyle düzenleme ve değişiklik yapılmayacağı noktasında taahhüt verdi.
Doğalgaz hatlarının geçeceği bölgelerde güzergah değişikliği yapılmayacağı ve Ergene Belediyesi’nin herhangi bir kazı faaliyeti gerçekleştirmeyeceği taahhüdünde bulunmasının ardından gözler şimdi GAZDAŞ’a çevrildi.
Ergene’nin Tekirdağ’ın büyükşehir belediyesi olması ile birlikte 2014 yılında Çorlu’dan da ayrılan bazı belde, köy ve mahallelerin birleştirilmesi ile kurulduğunun altını çizen Başkan Yüksel, “Çorlu’dan ayrılan Sağlık ve Yeşiltepe Mahallelerimizde, daha önce benim de belediye başkanlığı yaptığım Velimeşe beldemizde, beldeden mahalleye dönüşen yerler olan Marmaracık ve Ulaş Mahallerinde vatandaşlarımız doğalgaz kullanıyorlar.
İlk Etap Ahimehmet Mahallesinden Başlayacak
Ancak köyden mahalleye dönüştürülen yerlerde doğalgaz bulunmuyordu. Vatandaşlarımıza seçim döneminde de söz verdiğimiz gibi doğalgaz konusunu çözmek için girişimlerimize başladık. İlk etapta Ahimehmet Mahallemizden başlayarak tüm mahallelerimize doğalgaz hizmetini ulaştıracağız. Ahimehmet Mahallemizde proje tamamlandı. Yakın zamanda imalat çalışmaları başlayacak ve Ahimehmetli hemşerilerimiz doğalgaz kullanmaya başlayacak” dedi.
Ergene’nin Tamamı Doğalgaz Rahatlığı ve Konforuyla Tanışacak
Doğalgaz hizmetinin Ahimehmet Mahallesi ile sınırla kalmayacağını köyden mahalleye dönüşen tüm mahallelere doğalgaz ulaştıracaklarını kaydeden Başkan Yüksel, “Ergene halkımızın tamamı doğalgazın rahatlığı ve konforu ile tanışacak. Tüm hazırlıklarımızı ve planlamalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz” diye konuştu.

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu