Ergene

Başkan Yüksel’den 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Kutlaması

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel tüm dünyadan önce Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişinin yıldönümü de olan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Türk kadınlarına genel seçimde seçme ve seçilme hakkı tanıyan Anayasa değişikliğinin 5 Aralık 1934’de TBMM’de kabul edildiğini hatırlatan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bu tarih aynı zamanda Dünya Kadın Hakları Günü olarak da kutlanıyor” dedi.
Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği ilerlemenin, kadına verdiği değer, ona verdiği konum, hak ve sorumluluklarla doğru orantılı olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, “Bizim için Türk kadını büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedeflerden olan muasır medeniyet seviyesine ulaşmanın en önemli gücüdür.  Türk kadınlarının duyarlılığı, şefkati, ilgisi, bilgisi ve zekası sayesinde daha güzel yarınlara erişeceğimizden hiç kuşkumuz yok. Kadın ailenin temel direğidir. Sağlam, sağlıklı, iyi bir aile, güçlü bir halk, güçlü bir devlet için temel koşuldur. Bu vesile ile bir kez daha tüm kadınlarımızın Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıldönümü olan 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nü kutluyorum” açıklamasında bulundu. 

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu