Ergene

Başkan Yüksel Yağmur Duasına Katıldı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ahimehmet Mahallesi’nde düzenlenen yağmur duasına katıldı.

Ahimehmet Mahallesi Merkez Camii’nde (Aşağı Camii) düzenlenen yağmur duasına Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in yanı sıra belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve Ahimehmet Mahallesi sakinleri katıldılar.

Ahimehmet Mahallemizde hemşerilerimizle birlikte yağmur duasına katıldım, Rabbim dualarımızı kabul etsin, rahmetini ve bereketini üzerimizden eksik etmesin diyen Başkan Yüksel, “Yağmur duası da şükür duası da bizim birer geleneğimiz. Köylerimizde uzun yıllardan bu yana yağmur duası yapılıyor. Kuraklık olduğunda ya da uzun süre yağmur yağmadığında başlayan bu gelenek günümüzde de devam ediyor. Yağmur yağmayınca yağmur duası yağmur yağdığı zaman ise şükür duası gerçekleştiriliyor. Ahimehmet Mahallemizde yapılan yağmur duasına katılan herkese teşekkür ediyorum. Geçimlerini hayvancılık ve tarımla ağlayan tüm hemşerilerime de bereketli ve bol kazançlı bir sezon diliyorum” dedi.

Yağmur duasının ardından katılanlara pila ve ve ayran ikramında da bulunuldu.

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu